ایمن سازی ۱۳ مدرسه حاشیه راه در خراسان جنوبی

ایمن سازی ۱۳ مدرسه حاشیه راه در خراسان جنوبی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از ایمن سازی ۱۳ مدرسه حاشیه راه‌های استان طی سال ۱۴۰۰ خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران جلال زاده گفت: دانش آموزان آسیب پذیرترین قشر در بین عابران پیاده محسوب می‌شوند و ارتقای ایمنی تردد محصلان، ارتقای فرهنگ ترافیک و همچنین جلوگیری از وقوع سوانح رانندگی از مهمترین اهداف ایمن سازی مدارس حاشیه راه‌هاست.

وی افزود: آموزش نکات ایمنی و مسئولیت اجتماعی را باید از طریق مختلف به کودکان و دانش آموزان آموزش داد که بستن کمربند ایمنی، استفاده نکردن والدین از تلفن همراه در حین رانندگی، سرعت غیر مجاز و سایر نکات را می توان جزء نکات مهم در آموزش ایمنی برای کودکان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گفت: در حال حاضر مدارس حاشیه راه های استان ۳۰۰ مدرسه است که در سال ۹۹، در راستای ایمن سازی مدارس حاشیه راه ها ۱۲ باب مدرسه با اعتباری بالغ ۱۲۵۰ میلیون ریال ایمن سازی فیزیکی شده است.

جلال زاده افزود: همچنین از ابتدای سال ۱۴۰۰ نیز ۱۳باب مدرسه با اعتبار ۳۶۰۰ میلیون ریال ایمن سازی فیزیکی شده و ۳۱ باب مدرسه از طریق آموزش‌های فرهنگی، تبلیغی، توزیع کتاب، بروشور و هدایایی از جمله کیف، لوازم التحریر مورد آموزش قرار گرفته اند.

وی گفت: در دوره های آموزشی آشنایی با قوانین و مقررات ترافیکی و آموزش گذربان مدرسه در مدارس حاشیه راهها از زمان شروع طرح در استان (۱۳۸۴)تاکنون بالغ بر ۶۴۰ دوره برگزار شده که در همین راستا تاکنون حداقل به ۳۵۲۰۰ دانش آموز آموزش‌های ترافیک شامل آشنایی با قوانین و مقررات ترافیکی و آموزش گذربان مدارس آموزش داده شده است.