ایجاد نخستین پارک معلولان و سالمندان خراسان‌جنوبی در بیرجند

ایجاد نخستین پارک معلولان و سالمندان خراسان‌جنوبی در بیرجند

شهردار بیرجند از ایجاد نخستین پارک معلولان، جانبازان و سالمندان خراسان جنوبی در بیرجند خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، محمدعلی جاوید، امروز (۲۰ آذرماه) در جمع مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی و توان یابان بهزیستی از ایجاد نخستین پارک معلولان، جانبازان و سالمندان خراسان جنوبی در بیرجند اظهارکرد: تمام زیرساختهای بهره مندی معلولان، جانبازان و سالمندان در این پارک پیش بینی می‌شود.

وی افزود: در ایجاد این پارک از تجربیات مهندسان شهرساز و کارشناسان خبره سازمان بهزیستی بهره گرفته می شود.

شهردار بیرجند از واگذاری ظرفیت های خدماتی شهر بیرجند به معلولان خبر داد و تصریح کرد: این ظرفیت‌ها با هدف اشتغالزایی و بهره‌مندی از توان معلولان در کنار فعالیت های شهری واگذار می‌شود.

وی با اشاره به توجه ویژه و دقیق به نیاز شهروندان معلول، در خصوص استفاده از ظرفیت‌های شهرداری برای اشتغال معلولان در چارچوب قانون ابراز امیدواری کرد.

علی عرب نژاد، مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی نیز در این دیدار خواستار ساماندهی معابر شهری برای تردد آسان معلولان شد.

وی افزود: توان یابان بیرجند از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بالایی برخوردار هستند و شهرداری می‌تواند در شکوفایی این استعدادها سهیم باشد.

گفتنی است؛ طرح کافه هنر، اختصاص مکانی برای عرضه صنایع دستی، اشتغال مددجویان در بدنه شهرداری، استفاده از خدمات اتوبوسرانی جهت ایاب و ذهاب و واگذاری مدیریت ایستگاههای دوچرخه به معلولان از جمله درخواست های معلولان از شهرداری بیرجند بود.