اکنون دوران پختگی نظام و دوری از هیجانات است / استارت و افتتاح پروژهای آب رسانی، معدنی، انرژی و محرومیت زدایی در دستور کار؛ فرماندار ویژه طبس:

اکنون دوران پختگی نظام و دوری از هیجانات است / استارت و افتتاح پروژهای آب رسانی، معدنی، انرژی و محرومیت زدایی در دستور کار؛

مهندس طلائی مقدم ضمن بزرگداشت روز ولادت حضرت زینب(س) و روزپرستار با تبریک ایام الله دهه فجر، با اشاره به این موضوع که یکی از رسالت های حضرت زینب اطلاع رسانی بود از فعالیت خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان به جهت آگاه سازی مردم به خصوص در این ایام ونیز همکاری و همراهیشان با دولتمردان تقدیر و تشکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، وی با اشاره به اینکه ۳۸ سال از انقلاب گذشته و در ۳۹ امین بهار آن قرار داریم گفت: انقلاب اسلامی ایران کم کم به سن ۴۰ سالگی می رسد و این سن، سن پختگی و دوری از هیجانات دوران جوانیست. او ادامه داد: با درس گرفتن از گذشته و تعقل وتدبر باید در پی حفظ منافع نظام، ملت و دولت و درخت تنومندی باشیم که حضرت امام(ره) نهال آن را کاشتند.

فرماندار ویژه، با اشاره به دست آورد های بزرگ انقلاب، استقلال ایران در منطقه و جهان را مثال زدنی توصیف و سپس به موضوع امنیت پرداخت. او امنیت امروز ایران را مرهون تلاش های مجاهدانه‌ی نیروهای ارتش، سپاه، بسیج، نیروهای انتظامی، نیروهای اطلاعاتی، همکاری مردم و مسئولین و در راس همه آن ها تدبیر مقام معظم رهبری دانست. طلائی مقدم با اشاره به رشادت های ملت در ۸ سال دفاع مقدس ضمن نفی قدرت گروه های تکفیری در منطقه، یاد و خاطره‌ی شهدای انقلاب، دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم را گرامی داشت.

او در ادامه به بحث محرومیت زدایی پرداخت و از تلاش های دولت های گذشته، این دولت و توجهات ویژه امام و رهبری به منظور رفع محرومیت از کشور، منطقه و شهرستان تقدیر نمود. طلائی، ایام الله دهه فجر را روزهای مبارکی دانست که در آن دو امر کلنگ زنی پروژه هایی که تامین اعتبار شده اند و نیز افتتاح پروژه های تکمیل شده اجرا می شوند.

او گفت: از تاکیدات دولت دکتر روحانی این است که تا پروژه ای به طور کامل تمام نشده است افتتاح نگردد و تا پروژه ای تامین اعتبار نشده وطرح آن تهیه نگشته و ابلاغ نگردیده است به هیچ عنوان افتتاح نشود لذا در همین راستا، امسال بالغ بر ۱۲۳ پروژه عمرانی در بخش های مختلف در شهرستان یا کلنگ زنی خواهد شد و یا افتتاح که از این میان ۱۱۰ پروژه افتتاح و ۱۳ پروژه کلنگ زنی خواهد شد.

وی در ادامه افزود: اعتباری که برای افتتاح و کلنگ زنی این پروژه ها در شهرستان هزینه شده یا در آینده هزینه خواهد شد بالغ بر ۸۱۰ میلیارد ریال است اما باتوجه به وجود ثروت، معادن و ظرفیت های فراوانی که در شهرستان وجود دارد لیاقت مردم طبس پروژه هایی بزرگتر از این هاست و اتفاقات بزرگتری باید بیافتد.

فرماندار ویژه طبس با اشاره به پروژه کک سازی و توقف آن در گذشته، پیگیری های امام جمعه محترم، نماینده شریف مردم، شوراهای اسلامی و استاندار معزز و همچنین سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت در راستای احیای مجدد پروژه را یادآور شد و از پرداخت بخشی از تسهیلات اقتصاد مقاومتی به شهرستان و نیز بهره برداری از پروژه کک در سه ماهه اول سال ۹۶ خبر داد.

در ادامه مهندس طلائی، تجهیز و راه اندازی پروژه پروده۴ را مطرح نمود و ضمن تشکر از پیگیری های مسئولان مذکور از تخصیص اعتبار ارزی ۲۵۰ ملیون یورویی و میلیاردها تومان اعتبار ریالی برای آن سخن گفت. او همچنین با انتقاد مجدد از مساله خام فروشی، بر ضرورت تامین زغالسنگ کشور از منابع گسترده شهرستان طبق برنامه ششم توسعه تاکید کرد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه بحران آب را یادآور شد و از پیگیری مجمع شهرستان و استان برای انتقال ۱۰ میلیون متر مکعب آب از خط۲ انتقال آب به مرکز کشور سخن گفت. او با انتقاد از وضع موجود در بخش های دیهوک و دستگران به ظرفیت های بالای این دو بخش اشاره کرد. مهندس طلائی، دیهوک را منطقه ای ویژه به لحاظ وجود معادن و مسیر ترانزیتی، و دستگردان را منطقه ای خاص به لحاظ وجود ظرفیت های بهره گیری از انرژی های پاک همچون انرژی بادی و خورشیدی توصیف کرد.

وی در ادامه‌ی سخانش از تلاش های شهرداری و شورای شهر محترم به جهت اجرای پروژه های داخل شهر اعم از آسفالت معابر، پروژه‌ی میدان امام و سایر اقدامات تقدیر کرد و از قول نهادهای مربوطه برای تکمیل و بهره برداری از پروژه میدان امام تا قبل از نوروز ۹۶ خبر داد.

فرماندار ویژه طبس در پایان سخنانش، مهمترین پروژه‌ی شهرستان را نجوای همدلی دانست و به نقش بسیار راهگشا و ویژه امام جمعه محترم در راستای ایجاد وحدت و همدلی بین اقشار مردم و مسئولین اشاره کرد و از همه برای نهادینه کردن این وحدت تقاضای همکاری کرد. او درخاتمه از تمامی مردم با هر مشی و تفکری به جهت شرکت پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت نمود.