اکران فیلم های جشنواره فجر برای بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در بیرجند؛

اکران فیلم های جشنواره فجر برای بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر در بیرجند؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: بیش از ٦ هزار و ٥٠٠ نفر از هم استانی ها فیلم های سی و ششمین جشنواره فیلم فجر را در مرکز استان تماشا کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی احمد محبی افزود: برای برگزاری هرچه ‌بهتر جشنواره فیلم فجر در استان از تمامی ظرفیت ‌های ممکن کمک گرفته شد و شرایطی را به وجود آوردیم که بخش عمده‌ای از هم استانی‌ها بتوانند به تماشای فیلم ها بنشینند.
وی به برگزاری سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر برای چهارمین سال در استان خراسان جنوبی از ١٣ تا ٢٢ بهمن ماه اشاره کرد و گفت: ١٢ فیلم فاخر بخش مسابقه و چهار فیلم بخش کودک و نوجوان در ٤٠ سانس در سالن سینما بهمن بیرجند در سانس های ١٠ صبح،١٤:٣٠، ١٦:٠٠، ١٨:٣٠ و ٢١ اکران شد.
وی بیان کرد: جزو معدود استان هایی بودیم که توانستیم با تلاش های انجام شده مجوز اکران بسته فیلم های سودای سیمرغ ١ را دریافت کنیم و در این بسته فیلم‌های مصادره به کارگردانی مهران احمدی، عرف سرد سهیل بیرقی، امپراطور جهنم پرویز شیخ طادی، سرو زیر آب محمدعلی باشه آهنگر، تنگه ابوقریب بهرام توکلی، لاتاری محمدحسین مهدویان و اتاق تاریک روح‌الله حجازی و همچنین فیلم‌های جشن دلتنگی پوریا آذربایجانی، کامیون کامپوزیا پرتوی، هایلایت اصغر نعیمی، شعله ور حمید نعمت الله و فیلشاه هادی محمدیان در این بسته موجود بود.
دبیر جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی از اکران ٢ فیلم انیمیشن و سه فیلم دیگر ویژه کودک و نوجوان در استان خبر داد و گفت: فیلم‌های «قهرمانان کوچک»، «دنیای کیف‌ها»، «فیلشاه»، «دزد و پری ۲» و «شکلاتی» به ترتیب هر روز یک فیلم از چهاردهم تا هجدهم بهمن ماه سالجاری به صورت رایگان با استقبال پرشور کودکان و نوجوانان در ساعت ١٠ صبح در محل سینما بهمن بیرجند اکران شد.
به گزارش ایرنا سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در خراسان جنوبی پس از اکران ١٢ فیلم بخش مسابقه جشنواره همزمان با تهران در سینما بهمن بیرجند با اکران فیلم ‘شعله ور’ به کارگردانی حمید نعمت الله به کار خود پایان داد.
جشنواره فیلم فجر که از دوازدهم بهمن ماه در تهران آغاز به کار کرد، (۲۲ بهمن) مراسم اختتامیه آن برگزار شد و سینمای ایران با تداوم درخشش چهره های جوان بار دیگر سالنامه خود را در معرض نمایش دوستداران و منتقدان هنر هفتم قرار داد.
امسال ۲۲ فیلم بلند داستانی، یک انیمیشن و ۲ مستند بلند در جشنواره سی و ششم فیلم فجر شرکت داشتند.