انعکاس فعالیت‌های تخصصی جهاد کشاورزی در صدا و سیمای خراسان‌جنوبی

انعکاس فعالیت‌های تخصصی جهاد کشاورزی در صدا و سیمای خراسان‌جنوبی

مدیرکل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی گفت: همکاری جهاد کشاورزی با صدا و سیمای خراسان‌جنوبی باعث تخصصی‌تر شدن برنامه‌های جهاد کشاورزی می‌شود .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، هاشم ولی پور مطلق، امروز(۱۵ اسفند)، در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی و صدا وسیمای مرکز خراسان‌جنوبی اظهار کرد: از چهار سال قبل پیگیری همکاری جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با صدا وسیمای مرکز استان برای انعقاد تفاهم نامه و همکاری هستیم .

وی افزود: فعالیت‌هایی در جهاد کشاورزی انجام می‌شود که نمی‌توانیم آن‌ها را به درسیتی برای کشاورزان و مخاطبین خود تبیین کنیم .

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در مورد بعضی فعالیت‌های جهاد کشاورزی اطلاع رسانی انجام نمی‌شود، تصریح کرد: صدا و سیما در همه مناطق خراسان ‌نوبی در دسترس مردم است و اطلاع رسانی و آموزش از این طریق گسترده تر و برای مخاطب نیز راحت‌تر است .

ولی پور مطلق بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط موجود و خشکسالی های پی در پی، آبیاری و مصرف بهینه آب در زمینه تولید محصولات کشاورزی باید مورد توجه قرار بگیرد و اگر اطلاع رسانی و فرهنگ سازی از طریق صدا و سیمای مرکز استان باشد تاثیرات خوبی خواهد داشت .

وی اظهار کرد: همکاری جهاد کشاورزی با صدا و سیمای خراسان‌جنوبی باعث تخصصی تر شدن برنامه‌های جهاد کشاورزی شده چراکه عمده مخاطبان جهاد کشاورزی که کشاورزان هستند با دیدن و شنیدن راهکارها و برنامه‌های تولید شده از سطح استان می‌توانند استفاده کرده و بهره‌برداری کنند .

مدیر کل جهاد کشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در حوزه مدیریت منابع آب در استان مشکل داریم، خاطرنشان کرد:  مدیریت مصرف بیشترین حجم آب مصرف شده در حوزه جهاد کشاورزی است .

ولی پور مطلق با بیان اینکه امکان ارتباط گیری طولانی با بهره برداران کشاورزی وجود ندارد،  افزود:  باید از ظرفیت صدا و سیمای استان برای سیاستگذاری و هدایت فعالیت‌های کشاورزی استفاده کنیم .

حجت الاسلام سجادي، مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه در سازمان جهاد کشاورزي خراسان‌جنوبی   نیز در این جلسه اظهار کرد: دشمن به دنبال ناامید کردن مردم ایران اسلامی است .

وی بیان کرد: بهترین راه برای مقابله با این هجمه دشمن نشان دادن موفقیت های نظام در صدا و سیما است .

وی یادآور شد: امیدواریم از این ظرفیت برای نشان دادن موفقیت‌های حوزه جهاد کشاورزی به خوبی استفاده شود.