اندیشیدن انقلابی، راه برون رفت از همه سختی هاست؛ تولیت آستان قدس رضوی:

اندیشیدن انقلابی، راه برون رفت از همه سختی هاست؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی روز جمعه در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در بیرجند ، افزود: رهبر معظم انقلاب بارها مبحث انقلابی اندیشیدن و انقلابی عمل کردن را در مجامع مختلف مورد توجه قرار داده اند و از آن به عنوان یک ضرورت یاد کرده اند.
نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، یکی از مهمترین شاخص های اندیشه انقلابی را خداباوری دانست و عنوان کرد: یک فرد انقلابی باید در ابتدا خدا را در تمام وجود باور کند زیرا رمز همه قدرت ها در عالم خداوند متعال است و دیگر قدرت های پوشالی است که از خانه عنکبوت هم سست تر است.
به گزارش ایرنا، وی با بیان اینکه قدرت های پوشالی کاری از پیش نمی برند، گفت: ظالمان عالم که به ظاهر قدرتشان می نازند باید بدانند که پیروزی از آن کسانی است که به قدرت خدا تکیه کرده اند و جز او به کسی متوسل نمی شوند.
وی تاکید کرد: در همین ارتباط بی شک انقلاب اسلامی با اندیشه کسی که عالم را در محضر خدا می دانست و نایب برحقی که دنباله رو راه اوست، حتما بر قدرت نامحدود پروردگار عالمیان استوار و تنها رمز پیروزی انقلاب اسلامی در تکیه به قدرت خداوند متعال است.
رئیسی اظهار کرد: امام خمینی (ره) هیچگاه از محضر خدا غافل نشد و بارها در روند پیروزی انقلاب اسلامی موفقیت ها را از آن قدرت الهی می دانست و در موفقیت عظیم مجاهدت های هشت سال دفاع مقدس در باز پس گرفتن خرمشهر، ندای خرمشهر را خدا آزاد کرد، سر داد.
به گفته وی بنیانگذار انقلاب اسلامی و مقتدای بصیرت آفرینی همچون رهبر معظم انقلاب ، همواره مشکل و سستی های موجود در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی و اجرایی را در عمل خودمان بیان کردند و تاکید داشتند که آنچه از خوبی هاست برگرفته و مختص ذات مقدس الهی بوده است.
تولیت آستان قدس رضوی، پیوند بین سیاست و معنویت را از ویژگی های اصیل اندیشه انقلابی و انقلابی بودن بیان و به جوانان و نوجوانان تاکید کرد: مغرب زمین همواره تلاش می کند که خدا را از زندگی انسان ها کنار بزند، معنویت را محو کند و نتیجه این فکر شوم جنگهای جهانی، کلاهک های هسته ای و ۷۰ سال ظلم بر مردم فلسطین و دیگر کشورهای مظلوم بوده است.
به گفته وی امروز در مقابل آن افکار شوم، مدنیتی به عنوان پیوند دین و سیاست با رهبری یک مجتهد مجاهد در جهان طنین انداز شده و مردم را به دین و سیاستی دعوت می کند که با معنویت پیوند خورده باشد.
رئیسی، انقلاب اسلامی را انقلابی دانست که دین و سیاست را به هم پیوند داده و امروز در جای جای جهان شاهد بروز و ظهور روشنگری هایی اینگونه ایم زیرا انقلاب ما یک کودتای معمولی نبود، بلکه ریشه در انقلاب حضرت موسی و عیسی و ابراهیم خلیل داشت و امروز جهانی را برای مبارزه با ظلم و زور و تزویر، با خود همراه کرده است.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی ایران آنچه در فطرت دارد پیام عدالت خواهی، خداخواهی و حق طلبی است و به همین دلیل بسیاری از آزادگان عالم را به خود جذب کرده است.
نماینده خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، گفت: استکبار ستیزی، دشمن شناسی و دشمن ستیزی یکی از محور های اصلی اندیشه انقلابی است و یک فرد انقلابی باید استکبار را بشناسد و روش ها، توطئه ها و تاکتیک های دشمن را بیابد و با مدیریتی جهادی به مقابله با آنها برخیزید.
به گفته وی شاخص همه انبیا، ائمه اطهار(ع) و مردان و زنان خدایی، ظلم ستیزی است و بارها در قرآن کریم از آن یاد شده و این افراد ظلم ستیزی را ارزش می دانستند و به ارزش های خود پایدار بودند.
وی تاکید کرد: امروز مبارزه با استکبار برگرفته از آمریکا و هم پیمانانش یک ارزش است و باید بدانیم که با تغییر رئیس جمهورانش شاید ادبیاتش تغییر کند اما ماهیت آنها استکباری است و در این ارتباط بی شک مبارزه با استکبار جزو ارزش های ماست.
وی اظهار کرد: استکباریان عالم خصوصا آمریکا باید بدانند که پیمان شکنی آنها برای ما محرز شده و آنها را به عنوان میثاق شکن می شناسیم و هیچ وقت برای قول های توخالی آنها حسابی باز نخواهیم کرد و روی پای خود خواهیم ایستاد.
تولیت آستان قدس رضوی، در جمع مردم ولایتمدار بیرجند مرکز خراسان جنوبی، مردم باوری را از دیگر ارکان انقلابی اندیشیدن و انقلابی عمل کردن بیان کرد و افزود: مردم ایران مهمترین مولفه انقلاب اسلامی هستند و امام راحل هم بارها به این امر تاکید کرده اند.
رئیسی ادامه داد: بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، بارها انقلاب و حکومت را از آن مردم دانسته اند و تاکید کرده اند که « میزان، رای مردم است » و این سخن گواهی است محکم بر مردم باوری آن مرد بزرگ که بنای نظام را در خدمت رسانی صادقانه به مردم عنوان می کرد.
به گفته وی رهنمود های امام راحل در آن زمان و تاکید های مقام معظم رهبری در خدمت رسانی به مردم مسلما وظیفه را بر مسئولان نظام سنگین تر کرده و آنان باید این رهنمود ها را در دستور کار خود قرار دهند.
وی اظهار کرد: خدمت رسانی به مظلومان و مستضعفان جامعه اسلامی محوریت اصلی به وجود آمدن این انقلاب بود و دست اندر کاران نظام مقدس جمهوری اسلامی نباید از آن غافل شوند.
نماینده خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به نقش عدالت محوری به عنوان یکی از پایه های اصلی انقلابی اندیشیدن، از عدالت خواهی و عدالت محوری، به عنوان یکی دیگر از پایه های فکری انقلابیون یاد کرد و گفت: قانون اسلامی باید توام با عدالت باشد و اجرا آن هم با عدالت صورت پذیرد.
به گفته وی، یک فرد با اندیشه انقلابی در کنار عدالت محوری باید ولایی بودن را در دستور کار خویش قرار دهد و انقلابی واقعی فردی است که نگاهش به رهنمود های ولی زمانش باشد زیرا باید به یقین بدانیم که آنچه امام خمینی(ره) در آن زمان و مقام معظم رهبری در حال، رهنمود می کنند شاخص اصلی در اعتدال ولی است.
وی ادامه داد: امروز شاخص و حجت ولایت در جمهوری اسلامی ایران، دوست و دشمن را به این سخن واداشته که قدرت امروز، رهبری ایران است و کشورهای غربی هم بر این واقفند و سخنرانان آنها در محافل مختلف به آن اعتراف کرده اند.
رئیسی، بی تفاوت نبودن به مظلومان عالم را از دیگر رموز فکر انقلابی عنوان کرد و افزود: افرادی که دارای اندیشه انقلابی هستند نمی توانند نسبت به ظلم مستکبران بی تفاوت باشند و این رمز انقلاب ما امروزه جهانیان را به تدبیر واداشته زیرا شعار مردم مظلوم یمن، سوریه، عراق، فلسطین و لبنان همان شعار انقلابیون جمهوری اسلامی است.
به گفته وی امروزه در همه جهان پیام شکوهمند انقلاب اسلامی آزادگان عالم را به جلوگیری از خود خواهی و مبارزه با ظلم و استکبار واداشته و این پیام همه عالم را گرفته است و شاخص ترین پیام ها هم پیام نه شرقی، نه غربی جمهوری اسلامی است.
وی در ادامه حضور پر شور مردم این خطه از مرز و بوم را نشان از روحیه انقلابی آنها عنوان کرد و درخواست کرد که از فاطمه زهرا (س) به عنوان بزرگترین بانوی اسلام و ظلم ستیز عالم همواره مسئلت بجویند و پشتیبان نظام و انقلاب شکوهمندشان باشند.