انجام ۳۸بازرسی از کارگاه های تولیدی خراسان جنوبی/۶کارگاه تعطیل شد؛ مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:

انجام ۳۸بازرسی از کارگاه های تولیدی خراسان جنوبی/۶کارگاه تعطیل شد؛

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از انجام ۳۸ بازرسی هدفمند از کارگاه های پرخطر استان در قالب گشت مشترک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد سنجری روز گذشته و با اعلام این خبر  اظهار داشت: در راستای ابلاغ بخشنامه مقام عالی وزارت در زمینه ارتقای بازرسی کار و به منظور کاهش حوادث، انجام بازرسی های هدفمند از کارگاههای پرخطر استان انجام می شود.

 وی بیان کرد: این طرح در قالب تیم مشترک و با استفاده از تمام ظرفیت های موجود و با مشارکت دستگاههای وظیفه مدار، سازمان ها و تشکل های کارگری و کارفرمایی مرتبط اجرایی شده است.

وی حساس سازی جامعه هدف، ارتقای ایمنی در کارگاهها، نظارت بر اجرای صحیح قانون کار و مقررات حفاظت فنی؛ کاهش حوادث ناشی از کار و سالمسازی محیط کار را از جمله اهداف این طرح ذکر کرد.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: در ۹ ماهه سال جاری ۳۸ مورد بازرسی هدفمند از کارگاههای پر خطر استان که عمدتاً در دو بخش ساختمان و معدن بوده انجام شده است.

به گفته وی نکات لازم و نواقص ایمنی، به صورت ابلاغ در محل به کارفرمایان تذکر داده شده است.

سنجری ادامه داد: در این راستا ۹ کارفرمای ناقض قوانین به مراجع قضایی معرفی و ۶ کارگاه نیز به دلیل عدم رعایت مسائل ایمنی تعطیل شده است.