انجام نخستین پرواز هواپیمای ایرباس جدید به بیرجند؛ از فرانسه تا بیرجند:

انجام نخستین پرواز هواپیمای ایرباس جدید به بیرجند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق ، هادی سلامیفزود: پرواز این هواپیما از فرودگاه مهر آباد تهران به بیرجند انجام شد و این فرودگاه در روزهای آینده میزبان ایرباس خریداری شده توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی خواهد بود.
وی اضافه کرد: پس از دوران طولانی که شرکت های هواپیمایی ایرانی به دلیل تحریم های بین المللی امکان خرید هواپیما نداشتند در جریان مذاکراتی که پس از توافق برجام انجام شد ایران ایر توانست بعد از ماه ها مذاکره ۲ قرار داد مجزا با ایرباس و بوئینگ به امضا برساند و در مجموع ۱۸۰ فروند هواپیما با عقد قرارداد نهایی به سمت آسمان ایران حرکت خواهد کرد که این نخستین دستاورد خرید هواپیماست.
وی تاکید کرد: مردم خراسان جنوبی همانند دیگر مردم ایران دارای شان و منزلت والایی هستند و حق استفاده از هواپیماهای نو و به روز را دارند. مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی ادامه داد: این هواپیما به سیستم ریجستر EP-IFA که به تازگی تحویل شرکت هواپیمایی هما شده، مجهز است.
وی در مورد ایرباس ۳۲۱ گفت: این هواپیما که جزو هواپیماهای با بدنه متوسط و از نظر ظرفیت پرواز در حوزه کوتاه برد و میان برد است ظرفیت پذیرش حدود ۱۹۵ مسافر دارد.
وی اضافه کرد: هواپیماها به هیچ استانی تعلق ندارند و تمامی آنها در خطوط مختلف داخلی و خارجی در حال تردد هستند.
سلامی با اشاره به پراکندگی مسافر در استان گفت: خراسان جنوبی احتیاج به تعدد پرواز با استفاده از هواپیماها کوچک با ظرفیت کمتری دارد تا بتواند انجام پروازهایی از فرودگاه بیرجند به مسیرهای دیگر از جمله زاهدان، چابهار، اصفهان، یزد و شمال کشور داشته باشد.
وی گفت: درخواست لازم برای انجام پروازهایی از فرودگاه بیرجند با استفاده از هواپیماهای کوچک جدید با ظرفیت کمتر داده شده و پیگیری آن نیز در دست اقدام است.
به گفته وی، هم اکنون ۱۴ سورتی پرواز رفت و برگشت از فرودگاه بیرجند به مهرآباد ، مشهد، بغداد و نجف انجام می شود.