انتقال آب به خراسان جنوبی نیازمند برنامه جدی است معاون وزیر کشور:

انتقال آب به خراسان جنوبی نیازمند برنامه جدی است

معاون وزیر کشور با بیان اینکه استان خراسان‌جنوبی در حال حاضر استان تشنه‌ای است، گفت: برای انتقال آب به این استان باید فکر اساسی و برنامه جدی داشت .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا منطقه خراسان جنوبی ، اسماعیل نجار امروز ۲۱ دی جاری در نشست استانداران ادوار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مردمان خراسان جنوبی مردمانی با فرهنگ و دانش هستند، گفت: خوشبختانه این استان ظرفیت‌های بسیاری در حوزه‌های گردشگری، تاریخی و معدنی دارد.

وی با بیان اینکه آثار تاریخی استان با قدمت هزار ساله قطعا ستودنی و سزوار تکریم است، افزود: قنوات استان جزء شاخصه‌های استان است.

معاون وزیر کشور بیان کرد: مزیت‌های گردشگری و بخش‌های معدنی استان بسیار حائز اهمیت است و استخراج معادن می‌تواند از هر حیث برای استان تاثیر گذار باشد.

وی با اشاره به اینکه ظرفیت فکری استانداران ظرفیتی بسیار با ارزش است و امیدواریم این هم فکری در پیشرفت استان موثر باشد، گفت: در کنار این مزیت‌ها و غنای استان بزرگ‌ترین چالشی که در استان وجود دارد کمبود آب و بارندگی است.

نجار با بیان اینکه خراسان‌جنوبی در حال حاضر استان تشنه‌ای است، عنوان کرد: مدیریت منابع آبی موجود که قطعا استان برای آن برنامه دارد باید در دستور کار قرار گیرد.

وی ادامه داد: بیلان آبی استان در سال گذشته منفی ۱۸۳ میلیون متر مکعب بوده که خوشبختانه با مدیریت صحیح این رقم در حال حاضر به منهای ۱۵۰ میلیون متر مکعب رسیده است.

وی با بیان اینکه باید در خصوص انتقال آب به استان فکر اساسی کرد، خاطرنشان کرد: استمرار ترسیب کربن در منطقه از اهمیت زیادی برخوردار است.