انتقاد صریح مدیر امور شیلات و آبزیان استان از عرضه ماهی قرمز توسط فرشندگان غیر مرتبط/ در ماه رمضان هم بگذاریم صنف تعمیرکاران زولبیا و بامیه بفروشند!

انتقاد صریح مدیر امور شیلات و آبزیان استان از عرضه ماهی قرمز توسط فرشندگان غیر مرتبط/ در ماه رمضان هم بگذاریم صنف تعمیرکاران زولبیا و بامیه بفروشند!

به گزارش خبر شرق، سعیدی مدیر امور شیلات و آبزیان استان خراسان جنوبی با انتقاد از دادن مجوز توسط برخی از دستگاه های غیر مسئول در زمینه عرضه و فروش ماهی قرمز در آستانه عید نوروز، از عرضه و فروش ماهی قرمز توسط افرادی غیر از فروشندگان تخصصی ماهی در استان انتقاد کرد.
سعیدی افزود: به دلیل عدم وجود صنف تولیدکنندگان و فروشندگان ماهیان تزیینی در استان، اصناف دیگر با بهره برداری از این موضوع با استفاده از فرصت نوروز، در انتهای هرسال اقدام به صدور مجوز یک ماهه موقت برای متقاضیان فروش ماهی قرمز در استان می کنند.
سعیدی گفت: صنف مرغ و تخم مرغ با دریافت مبلغ ۲۰۰ هزار تومان برای هر مجوز، اقدام به صدور یک مجوز یک ماهه برای عرضه ماهی قرمز برای هر کس که تقاضا ی این کار را داشته باشد می کند. متقاضیان نیز با پرداخت این مبلغ و دریافت معرفی نامه به سراغ دامپزشکی رفته و از آنجا مجوز لازم را اخذ می کنند.
مدیر امور شیلات و آیزیان استان به خیر شرق گفت: با پیگیری که در طی چند سال گذشته این مدیریت انجام داده است، مسئولین ذیربط قول هایی داده اند که متاسفانه هیچ وقت به آنها عمل نکرده اند.
وی گفت: اقدام به صدور مجوز فروش ماهی قرمز برای هر مراجعه کننده مانند این است که در ماه مبارک رمضان، تعمیر کارها یا تعویض روغنی ها هم اقدام به فروش زولبیا و بامیه به صورت موقت و یک ماهه کنند!
سعیدی افزود: علیرغم شکایات متعدد در طول سال های گذشته و پیگیری های این مدیریت و مذاکرات بسیار و قول های مدیریت شبکه دامپزشکی شهرستان بیرجند، کماکان این روند غیرقانونی ادامه دارد.
وی گفت: سه صنف و سازمان درگیر درآمد زایی از ماهی قرمز هستند. نخست صنف مرغ و تخم مرغ که همه ساله در این یک ماهه درآمدی به جیب میزند. دوم دامپزشکی که علیرغم مذاکرات انجام گرفته با مدیریت شبکه دامپزشکی بیرجند کماکان اقدام به مجوزبرای دارندگان معرفی نامه از صنف مرغ و تخم مرغ می کند. شهرداری هم کاری ندارد که چه کسی چه چیزی میفروشد فقط به دنبال این است که بتواند بابت سد معبر از فروشندگان بسیار ماهی قرمز، هزینه ی سد معبر دریافت کند.