امضای قرارداد مبادله دانشجو بین دانشگاه های بیرجند و ساپنزای رم؛

امضای قرارداد مبادله دانشجو بین دانشگاه های بیرجند و ساپنزای رم؛

به گزارش  روابط عمومی دانشگاه بیرجند، بر اساس این توافقنامه، دانشجویان متقاضی و واجد شرایط حداقل سه ماه و حداکثر یک سال برای تحصیل به دانشگاه طرف توافق اعزام می شوند.
دوره سپری شده در دانشگاه مقصد قسمتی از دوره تحصیلی دانشجو در دانشگاه مبدا محسوب و واحدهای گذرانده شده، تطبیق داده خواهد شد.
بر حسب دوره تحصیلی، دانشجو موظف به شرکت در کلاس ها یا انجام تحقیق و پژوهش در دانشگاه مقصد است، باید امتحان و ارزشیابی های مربوط را بگذراند.
هزینه ای برای شرکت در کلاس ، استفاده از آزمایشگاه، کتابخانه و سایر امکانات آموزشی از دانشجو اخذ نمی شود و دانشجو می تواند مانند دانشجویان دانشگاه مبدا از این امکانات استفاده کند.
پس از سپری شدن دوره، ۲ دانشگاه برای دانشجویان مبادله شده گواهی تحصیلی، گذراندن واحدها و سایر فعالیت های علمی انجام شده در مدت حضور را صادر می کنند.
دانشگاه ساپنزا با دارا بودن ۱۱۲هزار دانشجو یکی از بهترین و بزرگترین دانشگاه های ایتالیا و از دانشگاه های مطرح جهان است.
دانشگاه بیرجند نخستین مرکز آموزش عالی خراسان جنوبی است که خرداد ماه سال ۵۴ مجوز شورای گسترش وقت را برای ایجاد موسسه آموزش عالی اخذ کرد.
تعداد دانشجویان دانشگاه بیرجند از ۱۲۰ نفر در سال ۱۳۵۶ با ۱۰۰ برابر افزایش هم اینک به حدود ۱۲ هزار نفر رسیده است.
در حال حاضر این تعداد دانشجو در ۱۱ دانشکده، سه آموزشکده، در ۱۵۲ کد رشته کارشناسی ارشد ، ۱۱۶ کد رشته کارشناسی، ۳۳ کد رشته دکتری تخصصی و ۱۰ کد رشته کاردانی در حال تحصیل هستند.
هم اکنون حدود ۵۱ هزار دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی خراسان جنوبی در حال تحصیلی هستند.

دانشگاه ساپینزا رم با نام رسمی ساپینزا – بزرگترین دانشگاه اروپا و قدیمی‌ترین دانشگاه شهر رم در ایتالیا است که در سال ۱۳۰۳ میلادی، تأسیس شده‌است. بر طبق رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان (ARWU) دانشگاه ساپینزا در بین ۳۰ دانشگاه برتر اروپا جای دارد.