امام جمعه بیرجند: سبک زندگی حضرت زهرا (س) الگوی زنان جامعه قرار گیرد؛

امام جمعه بیرجند: سبک زندگی حضرت زهرا (س) الگوی زنان جامعه قرار گیرد؛

حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی امام جمعه بیرجند در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن اشاره به مسایل اخیر خراسان جنوبی،اظهار کرد:آنچه که  در استان اتفاق افتاده مربوط به دودستگی و تفرقه نبوده بلکه درواقع اختلاف سلیقه بوده است.

وی ضمن تاکید بر موضوع حفظ ارزش ها و نظام ومنویات مقام معظم رهبری،تصریح کرد:دشمنان این مرزو بوم منتظر سوءاستفاده هستند و باید به هوش باشیم.

امام جمعه بیرجند با بیان این که نباید دودستگی و دوقطبی بودن در استان وجود داشته باشد،خاطرنشان کرد:همه باید با جان دل در راستای اعتلای اسلام،قرآن و دین از هیچ کوششی فروگذار نکنیم.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به این که عدم اتحاد در جامعه ،سبب ضربات جبران ناپذیری بر پیکر جامعه می گردد،یادآور شد:در حمله ائتلاف عربی به یمن،شاهد کشته شدن و همچنین آوارگی صدها هزار نفر بودیم.

 وی با تاکید براین که بایستی به شرایط داخلی کشور توجه کرده و قدرنظام و انقلاب را بدانیم،عنوان کرد:در شرایط کنونی،پنج میلیون یمنی غذایی برای خوردن ندارند و باید از اسراف،تبذیر و بی توجهی به آرمان های انقلاب و امام راحل(ره) جلوگیری گردد.

حجت الاسلام علی رضایی بیرجندی در ادامه خطبه های نماز جمعه  با گرامیداشت فرا رسیدن ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن افزود: مادران و زنان با نقش و وظیفه مهم همسری و مادری خود تاثیر زیادی در رشد و اصلاح جامعه دارند.
وی با بیان اینکه برای دریافت رحمت الهی باید از منیت ها و خودخواهی ها بیرون آییم، گفت: خداوند بر خود رحمت و مهربانی را واجب کرد و جهان هستی سراسر مهربانی است.
وی اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) می فرمایند برای خداوند هزاران رحمت است، این همه زیبایی و محبت در عالم یکی از هزار رحمت خداوند است.
وی یادآور شد: پیامبر (ص) به انسان ها می گوید اگر جمله «لا اله الا الله» بگویید رستگار می شوید، وقتی رستگار خواهیم شد که به وحدت برسیم و هر کار را برای کسب رضایت خداوند انجام دهیم.
وی تاکید کرد: اخوت ایمانی موجب نجات از گرفتاری است و به گفته امام راحل(ره) در سال جدید از خداوند بخواهیم قلب های ما را به هم نزدیک کند.
وی اضافه کرد: امروز پاپ رهبر کاتولیک های جهان بعد حکمت الهی را برای هاضمه جامعه جهانی انکار می کند ما باید به عنوان مسلمان، اسلام ناب و حقیقی که دین رحمت است را در جامعه پیاده کنیم.
رضایی گفت: به برکت خون شهیدان، اسلام را پیاده و آرزوی حضرت صدیقه طاهره(س) و ائمه(ع) برای زمینه سازی حاکمیت انسان کامل فراهم کنیم.
وی افزود: امروز باید وظایفی که اهل بیت(ع) بر عهده ما گذاشتند را به درستی عمل کنیم.
وی همچنین آغاز عملیات فتح المبین را از دیگر مناسبت های هفته ذکر کرد و ادامه داد: برای شهیدان این عملیات محشور شدن با صدیقه طاهره(س) و ائمه معصومین(ع) را خواهانیم و امیدواریم بتوانیم راه این عزیزان را ادامه دهیم.