افزون بر ۱۰میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی شهرستان درمیان پرداخت شد؛

افزون بر ۱۰میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی شهرستان درمیان پرداخت شد؛

به گزارش پایگاهخبری تحلیلی خبر شرق، مهدی صادقی روز پنجشنبه در کار گروه رفع موانع تولید شهرستان، افزود: ۱۸ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب که در خراسان جنوبی راه اندازی شد، ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۶ واحد برای دریافت ۳۱۰ میلیارد و ۷۰۰ میلیارد ریال وام در کارگروه رفع موانع تولید تایید شد.
وی ادامه داد: از این مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال توسط کارخانه سیمان باقران درخواست شد که مقرر شد این کارخانه از بانک کشاورزی تسهیلات دریافت کند.
و ی با بیان اینکه گاز رسانی به کارخانه سیمان باقران با اعتبار ۲۲ میلیارد ریال در دستور کار قرار دارد، گفت: برای گاز کشی به این پروژه با شرکت ملی گاز قرارداد بسته شده است.
مدیر جهاد کشاورزی درمیان هم گفت: کشتارگاه شهرستان به دلیل نبود سرمایه گذار هم اکنون تعطیل است.
وحید ضیائیان احمدی با بیان اینکه کشتارگاه ۲٫۵میلیارد ریال به بانک ها بدهی دارد، گفت: مالک کشتارگاه برای راه اندازی مجدد به دنبال دریافت تسهیلات با نرخ بسیار پایین است.
وی در ادامه مشکل اصلی کشتارگاه را بدهی قبلی و تامین سرمایه در گردش ذکر کرد .
وی کمبود آب را مهمترین مشکل مجتمع گلخانه ای شهرستان دانست و گفت: برای این مجتمع چاه آبی با ۲ لیتر بر ثانیه حفر شد که جوابگوی نیاز واحد های گلخانه‌ای نیست.
وی عنوان کرد: در مجموع این مجتمع ۴۸ واحد گلخانه ای دارد که تاکنون واگذاری ۲۰ واحد با زیربنای پنج هکتار شروع شده است.
به گفته وی در صورت گازرسانی به این مجتمع هزینه های سرمایه گذاران برای تولید محصول کاهش می یابد.
وی یادآور شد: به متقاضیان برای سرمایه گذاری در واحدهای گلخانه ای شهرستان از محل منابع مختلف مالی و اعتباری تسهیلات پرداخت می شود.
وی گفت: علاوه بر فارغ التحصیلان رشته کشاورزی این واحدها به عموم مردم نیز از طریق مناقصه واگذار می شود.