افزایش ۶۰ درصدی قیمت آهن آلات در شش ماه گذشته در استان؛

افزایش ۶۰ درصدی قیمت آهن آلات در شش ماه گذشته در استان؛

ئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: طی شش ماهه ابتدایی امسال شاهد افزایش ۶۰ درصدی قیمت آهن الات در استان بودیم.

به گزارشپایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علی تهوری  در سومین کمیسیون تنظیم بازار استان اظهار کرد: با توجه به بحث نظارتی، در عرضه دام سبک توسط دامداران، قیمت گوشت قرمز و دام سبک از ثبات برخوردار بوده است.

وی با اشاره به اینکه طی یک هفته اخیر شاهد کاهش قیمت مرغ و تخم مرغ بوده‌ایم بیان کرد: قیمت جوجه یک روزه نیز به سطح قبلی برگشته و مشکلی در این راستا وجود ندارد.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی یادآورشد: پرونده تخلفی در خصوص قیمت ها تشکیل نشده، اما در خرده فروشی شکایت‌هایی بوده که در حال پیگیری است.

تهوری با اشاره به برپایی نمایشگاه پاییزه در استان گفت: این نمایشگاه از ۲۱ تا ۲۷ شهریور در بیرجند با ۱۲۰ غرفه برپا شد.

وی از تحفیف ۱۰ تا ۲۰ درصدی اجناس موجود در این نمایشگاه خبرداد و افزود: همچنین ۱۲ غرفه لوازم تحریر و ۱۰ غرفه تنظیم بازار نیازهای مردم را تامین کردند.

رئیس اداره بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی یادآور شد: طی شش ماهه ابتدایی امسال شاهد افزایش ۶۰ درصدی قیمت آهن الات در استان بودیم که رشد قابل توجهی بوده است.

تهوری خاطر نشان کرد: این افزایش قیمت به دلیل افزایش قیمت‌های جهانی و تقاضای بازار و رونق ساخت و ساز بوده و همچنین مصالح ساختمانی نیز روند افزایشی داشته است.

محمد علی خاشی، مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی نیز اظهار کرد: در حال حاضر واردات دام از تمامی مرزهای شرقی اعم از بازارچه ها و گمرکات مجاز است.

وی افزود: اما برای واردات دام از مرز باید قرنطینه دامی و گواهی بهداشت از کشور صادرکننده نیز وجود داشته باشد.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی تصریح کرد: تاکنون از ۱۰ مجوزی برای واردات دام صادر شده کسی به این منظور به اداره گمرکات مراجعه نکرده است.

محمدرضا فخر، رئیس سازمان بازارچه های مرزی خراسان جنوبی نیز در این جلسه بیان کرد: در حال حاضر بازارچه دوکوهانه ۹ واحد قرنطیه برای واردات دام وجود دارد اما برای امر واردات دام  ایجاد زیرساخت‌هایی نیز الزامی است که باید انجام شود.

وی با اشاره به اینکه طی سال گذشته سه پارت و امسال یک پارت واردات دام به استان انجام شده است، افزود:  طی این امر ۲۰۰ نفر شتر و ۷۰۰ رأس گوسفند واردات انجام شده است.