افزایش ۲۷ درصدی صادرات کالا از خراسان جنوبی

افزایش ۲۷ درصدی صادرات کالا از خراسان جنوبی

ارزش کالا‌های صادراتی از خراسان جنوبی در نیمه نخست امسال ۲۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش  پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران  مدیرکل گمرکات استان گفت: در این مدت ۳۸۰ میلیون و ۲۸۴ هزار و ۲۲۰ دلار کالا از استان صادر شد که ۶۵ میلیون و ۷۷ هزار و ۳۹۰ دلار کالا‌های تولیدی استان و ۳۱۵ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۸۳۰ دلار کالا‌های اظهار شده از سایر گمرکات کشور بود.

رحیمی زاده افزود: در این مدت ۵۶۳ هزار و ۹۷۴ تن کالای تولیدی خراسان جنوبی به ارزش ۶۵ میلیون و ۷۷ هزار و ۳۹۰ دلار از گمرکات بیرجند، ماهیرود و گمرک مستقر در بازارچه مرزی ماهیرود به خارج از کشور صادر شد.

وی گفت: کالا‌های تولیدی استان در این مدت به کشور‌های عراق ، پاکستان ، ترکمنستان و افغانستان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۴ درصد به لحاظ ارزشی افزایش و ۲۶ درصد به لحاظ وزنی کاهش داشته است.

مدیر کل گمرکات استان افزود: صیفی جات، سیمان، کاشی و سرامیک، روغن سوخت تقطیری، هیدروکربن حاصل از بازیافت خاک‌های مستعمل رنگ بر، هیدروکربن سبک، گازوئیل، قیر، میلگرد و خرما از جمله کالا‌های صادراتی از گمرک خراسان جنوبی در این مدت بودند

وی همچنین از صادرات ۷۰۸ هزار و ۹۶۱ تُن کالای تولیدی دیگر استان‌های کشور از گمرک ماهیرود خراسان جنوبی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این کالا‌ها ۳۱۵ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۸۳۰ دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

مدیر کل گمرکات استان گفت: سیمان، شیشه، میلگرد، گاز مایع و هیدروکربن از جمله کالا‌های تولیدی دیگر استان‌های کشور است که از گمرک خراسان جنوبی به خارج کشور صادر شد.

رحیمی زاده افزود: از ابتدای امسال هزار و ۱۵۷ تُن کالا به ارزش ۱۰ میلیون و ۷۳۳ هزار و ۶۹۴ دلار نیز به خراسان جنوبی وارد شده است.