افزایش ۱۰۷ درصد کشفیات کالای قاچاق از انبارهای خراسان جنوبی؛

افزایش ۱۰۷ درصد کشفیات کالای قاچاق از انبارهای خراسان جنوبی؛

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی  از آغاز طرح بازرسی و نظارت ویزه نوروز ۹۶ از یک اسفندماه خبر داد و گفت: از ابتدای امسال کشفیات کالای قاچاق از انبارها و واحدهای صنفی در استان ۱۰۷ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علی تهوری امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح نظارتی ویژه نوروز از اول اسفند ماه همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه این طرح در دو مرحله اطلاع رسانی و هماهنگی و اجرایی انجام می‌شود افزود: اطلاع رسانی و هماهنگی از اول تا ۱۰ اسفندماه و مرحله اجرایی که شامل بازدیدهای نوبتی و گشت‌های ویژه مشترک از بازار کالا و خدمات است از ۱۰ اسفندماه تا ۱۵ فروردین ماه ۹۶ است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در این طرح علاوه بر ۴۰ بازرس سازمان صنعت، معدن و تجارت بازرسان از اتاق اصناف، اتحادیه‌های صنفی و تعزیرات حکومتی و بیش از ۶۵۰ ناظر افتخاری در این طرح ما را یاری می‌کنند.

تهوری با بیان اینکه تمام واحدهای صنفی موظف به نصب نرخ نامه در معرض دید مشتری و داشتن فاکتور خرید هستند افزود: در صورت رعایت  نکردن با واحدهای متخلف برخورد می‌شود و ستاد خبری ۱۲۴ اداره بازرسی نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت آماده دریافت نظرها، انتقادات وپیشنهادات است.

وی بیان کرد: طرح ویژه بازرسی و نظارتی نوروز ۹۶ با توجه به فرا رسیدن روزهای آخر سال و افزایش تقاضا برای خرید کالا و خدمات با هدف نظارت، کنترل بیشتر بر وضعیت بازار، توزیع و مصرف کالا اجرا می‌شود و در این راستا نظارت بیشتر بر سردخانه‌ها، انبارها، نظارت برفروش فوق‌العاده و حراج، پایانه‌های مسافربری، دفتر هواپیمایی، رستوران‌ها، هتل‌ها و غیره است.

رئیس اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به کشفیات کالای قاچاق از انبارها و واحدهای صنفی استان گفت: از آغاز امسال ۱۰۷ درصد کشفیات کالای قاچاق از انبارها و واحدهای صنفی در استان خراسان جنوبی افزایش داشته است.

تهوری افزود: در راستای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا در سطح عرضه از ۴ هزار و ۴۶۸ مورد بازرسی انجام شده از واحداهی صنفی و انبارهای استان ۱۲۶ پرونده تخلف تشکیل شد.

وی ارزش پرونده‌های تشکیل شده  را یک میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال دانست و اظهار داشت: این مبلغ در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰ برابر شده است.