“افزایش کیفیت آموزشی” هدف تغییرات در مدارس است؛ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی:

“افزایش کیفیت آموزشی” هدف تغییرات در مدارس است؛

عباس لامعی ظهر امروز در بازدید از مدارس بیرجند اظهار داشت: شهرستان بیرجند رکورد‌دار قبولی استان در آزمون سراسری سال ۹۶ است و پس از آن شهرستانهای قاین، فردوس و طبس قرار دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، لامعی افزود: یک هزار و ۸۸۰ دانش آموز پایه چهارم دوره دوم متوسطه شهرستان بیرجند در کنکور شرکت کردند که از این تعداد ۸۴ نفر موفق به کسب رتبه های زیر هزار شدند.

وی گفت: دبیرستانهای شهید بهشتی، فرزانگان، نمونه تربیت و نمونه آیت الله خامنه‌ای بیرجند از لحاظ تعداد قبول شدگان در صدر مدارس این شهرستان قرار دارند.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به کسب ۳۲۴ رتبه زیر هزار توسط دانش آموزان استان در آزمون سراسری ۹۶ افزود: خراسان جنوبی به مدت ۲ سال پیاپی است که  موفق به کسب رتبه دوم علمی و قبولی کشور پس از استان یزد می شود.

لامعی، با بیان این که در دولت آموزش و پرورش استان خراسان جنوبی به گواه گزارشات وزارت و سازمان سنجش پیشرفت چشمگیری داشته است، افزود: تحقق این مهم را در وهله ی اول مدیون معلمان و مدیران سختکوش آموزش و پرورش استان هستیم که به حق از سرآمدان کشور محسوب می شوند.

وی از اجرای بخشنامه طرح ۳ هزار در برخی از ادارات آموزش و پرورش استان خبر داد و گفت: اجرای این طرح به معنی برقراری عدالت آموزشی و استفاده بهینه از منبع ارزشمندی به نام نیروی انسانی در آموزش و پرورش است.

وی با بیان این که با بیان این که دسته بندی های سیاسی در آموزش و پرورش مفهومی نداشته و کسی به خاطر گرایش های سیاسی در مدارس تغییر نکرده، عنوان کرد: تمامی  تغییرات ایجاد شده با هدف افزایش کیفیت آموزشی و استفاده بهینه از منابع نیروی انسانی در مدارس بوده است.