افتتاح ۳۳۳ پروژه جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در دهه فجر؛

افتتاح ۳۳۳ پروژه جهاد کشاورزی خراسان جنوبی در دهه فجر؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: ۳۳۳ پروژه در مجموعه بخش کشاورزی با سرمایه گذاری ۴۳۵ میلیارد ریال همزمان با دهه فجر در استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، هاشم ولی پور مطلق با اعلام این خبر افزود: ۱۸ هزار نفر از جامعه کشاورزی استان از این پروژه ها برخوردار شده و ۱۷۵ شغل جدید ایجاد می شود.
وی بیان کرد: افتتاح این پروژه ها به تثبیت شغل های آسیب دیده گذشته بخش کشاورزی کمک کرده و استمرار کار ۸۹۰ کشاورز استان را تضمین می کند.
وی گفت: ۲۱۳ پروژه یادشده مربوط به حوزه آب و خاک، پنج مورد امور دام، یک پروژه عشایری، ۶ پروژه باغبانی، یک پروژه تعاون روستایی، سه پروژه در حوزه شیلات و آبزی پروری و غیره است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیشترین تعداد پروژه ها را در حوزه آب و خاک، مکانیزاسیون و باغبانی اعلام و اظهار کرد: ۱۸ پروژه مربوط به شهرستان بشرویه،۴۶ پروژه بیرجند، ۱۰ پروژه خوسف، هشت پروژه درمیان، ۳۳ پروژه زیرکوه، ۳۶ پروژه سرایان، ۴۷ پروژه سربیشه، ۴۰ پروژه طبس، ۱۹ پروژه فردوس، ۵۵ پروژه قائن و ۲۱ پروژه مربوط به شهرستان نهبندان است.
وی همچنین از ذخیره سازی میوه نوروزی خبر داد و گفت: تاکنون سیب مورد نیاز ایام نوروز و ۵۰ درصد پرتقال شب عید هم استانی‌ها در سردخانه‌ها ذخیره شده است.
ولی پور مطلق ادامه داد: قیمت میوه تنظیم بازار نیز ۴۳ روز قبل از عید نوروز اعلام می‌شود.
وی با بیان اینکه در زمینه تنظیم بازار مرغ منجمد نیز مشکلی نداریم یادآور شد: دی ماه امسال یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ ریزی داشتیم که این میزان نیاز مرغ منجمد مردم استان را تامین می ‌کند.