افتتاح ورزشگاه بیرجند و مخزن نفت بیرجند باحضور رئیس جمهور/ پرداخت بدهی پیمانکاران راه تاپایان سال جاری؛

افتتاح ورزشگاه بیرجند و مخزن نفت بیرجند باحضور رئیس جمهور/ پرداخت بدهی پیمانکاران راه تاپایان سال جاری؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق،  سید علی اکبر پرویزی،استاندار خراسان جنوبی شب گذشته همزمان با شب ساگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در برنامه شب چراغ از شبکه استانی مهمترین پروژه های افتتاح شده دهه فجر را اعلام کرد.

وی افزود:در سطح استان پروژه های زیادی در دهه فجر افتتاح شد و برخی از پروژه های دیگر با حضور رئیس جمهور افتتاح خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد:مهمترین پروژها در بخش راههای استان،بیمارستانها و گازکشی دو شهر اسفدن و زیرکوه در شهرستان قاین بوده است.

پرویزی اظهار کرد: در ایام الله دهه فجر ۷۸۰ پروژه به بهره برداری رسید و ۳۵ پروژه به مرحله اجرایی رسیده است.وی با بیان اینکه در حوزه کشاورزی هم کار های خوبی صورت گرفته است، گفت: در زمینه راههای استان هر اقداماتی صورت گرفته که ۷۵ کیلومتر آماده بهره برداری شده و ۱۳۶ کیلومتر راه اصلی در سفر رئیس جمهور با حضور وزیر راه افتتاح خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: در زمینه پزشکی هم ۴۵۰ تخت بیمارستانی در بیمارستانهای شهرستان قاین،فردوس،بیمارستان رازی بیرجند و مرکز درمانی سرطان بیرجند به بهره برداری میرسد که این تعداد ۵۰ درصد تعداد تخت های مورد نیاز بیمارستانهای استان است. پرویزی ادامه داد:تعداد تخت هایی که از قبل در بیمارستانها بوده به ۹۰۰ تخت میرسد که این ۴۵۰ تخت به تعداد قبل اضافه میشود.

وی اظهار داشت: در دو سه سال اخیر درصد زیادی از تخت های بیمارستان های استان به بهره برداری رسیده و در دولت تدبیر و امید بیش از ۸۰ درصد تخت ها در کل تاریخ استان به بهره برداری رسیده است.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: در حوزه آموزش و پرورش،صنعت،کارهای تولیدی و معادن کارهای خوبی شده است.

پرویزی یادآور شد: مخزن نفت بیرجند که پنج شش میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل نیاز داشت وتکمیل شد و افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری بیرجند با حضور رئیس جمهور افتتاح میشود.

وی ادامه داد:در حوزه آب رسانی هم اقدامات خوبی صورت گرفته و در ۳۹ روستا مجتمع آب روستایی به بهره برداری رسید که این تعداد تا پایان سال به ۶۰ روستا خواهد رسید و در بحث تامین منابع آبی هم شناسایی های صورت گرفته که انشاالله این روستاها از گردانه آبرسانی سیار خارج خواهند شد.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: اعتباراتی هم برای راه محور قاین بیرجند ابلاغ شده که تا پایان سال بخش عمده ای از بدهی های پیمانکاران را تسویه خواهیم کرد.

وی در پایان ضمن تقدیر و تشکر از مردم که خالق واقعی انقلاب بوده اند و در این ۳۸ سال در همه صحنه ها پای کار بوده اند،و از هر حزب و گروهی که هستند درخواست کرد فردا هم مانند سایر سالها در راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور داشته باشند.