افتتاح هفت طرح آب و فاضلاب شهری در بیرجند؛

افتتاح هفت طرح آب و فاضلاب شهری در بیرجند؛

همزمان با هشتمین روز از دهه فجر هفت طرح آب و فاضلاب شهری(آبفا) در بیرجند با صرف ۲۶ میلیارد و ۶۱۰ میلیون ریال هزینه افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق به نقل از  روابط عمومی اداره کل آب و فاضلاب شهری خراسان جنوبی، مدیر امور آب و فاضلاب بیرجند در این مراسم افزود: آبرسانی به مجتمع های مسکن مهر« دادگستری، فاز ۲ ارتش، بهزیستی و کویر تایر»، شبکه فاضلاب مسکن مهر «بهزیستی، کویر تایر و بامداد باقران»، اجرای شبکه فاضلاب در خیابان های «نارنج، صدف، پرستار و ابوریحان» و اجرای نشت یابی شبکه آب شرب از جمله این پروژه هاست.
سید علی هاشم آبادی عنوان کرد: حمایت مسئولان از این مجموعه سبب شده با وجود مشکلات بودجه ای، طرح های آب و فاضلاب در شهر بیرجند تعطیل نشود.
وی ادامه داد: هم اکنون طرح های خوبی در شهرستان در دست احداث است که به زودی شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.
وی طرح خط انتقال و مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب بیرجند، طرح فاضلاب در خیابان های «آوینی و پونه»، خط انتقال و کلکتور اصلی فاضلاب مهرشهر، پروژه فاضلاب مناطق ۶۴ و ۷۵ هکتاری مهرشهر و جابه جایی دو حلقه چاه از جمله پروژه های در دست احداث شهرستان با بودجه ۹۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال ذکر کرد.
فرماندار بیرجند هم اطلاع رسانی خدمات انجام شده برای مردم با توجه به تاکید مقام معظم رهبری را وظیفه ای مهم دانست و گفت: اطلاع رسانی سبب ایجاد روحیه امید و شادابی در بین مردم می شود چرا که مردم پشتوانه اصلی نظام و انقلاب هستند.
علی ناصری پروژه های آب و فاضلاب شهری(آبفای) را جزو پروژه های اولویت دار و زیر بنایی بیرجند عنوان کرد و افزود: با پیگیری های صورت گرفته توسط مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بودجه فاینانس خارجی برای پروژه فاضلاب بیرجند جذب شد که این موفقیت بزرگ سبب رفع مشکل این بخش می شود.
وی اجرای پروژه فاضلاب منطقه شمال شهر بیرجند و نوسازی شبکه های فرسوده در راستای جلوگیری از هدررفت آب را جمله پروژه های اولویت دار شهر بیرجند ذکرکرد.
وی از افتتاح ۱۲۹ طرح در دهه مبارک فجر با بودجه ۴۸۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: از این تعداد، ۴۸ پروژه مربوط به شهر بیرجند و ۸۹ پروژه مربوط به روستاهاست که تعدادی تاکنون افتتاح شده است.