افتتاح هتل سه ستاره در بیرجند؛ در آخرین روز ار دهه مبارک فجر:

افتتاح هتل سه ستاره در بیرجند؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، مدیر این واحد اقامتی و پذیرایی در حاشیه بهره برداری از این واحد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: کار احداث این مهمانپذیر با پنج هزار مترمربع زیربنا از سال ۸۹ آغاز شد
و با بهره برداری از آن زمینه اشتغال ۲۵نفر مستقیم فراهم شد.
سید محمد آذرکار،گفت: نیمی از مبلغ هزینه شده شخصی و مابقی از طریق تسهیلات بانکی با بهره ۲۴ تا ۳۸ درصد تامین شد که در این حوزه نیازمند مساعدت بانک ها و تعامل سایر دستگاه ها هستیم.
وی بیان کرد: این مهمانپذیر ۴۰ سوئیت، چهار تالار، استخر شنا، سونا، جکوزی، چند فروشگاه برای عرضه محصولات استان، رستوران تابستانی، کافی شاپ و … دارد .
به گزارش ایرنا، آذرکار اظهار کرد: کار ساخت هتل قائم به یک نفر نیست بلکه نیازمند مساعدت مادی و معنوی دستگاه های متولی استان هست این مجموعه متعلق به تمامی شهروندان و مایه آبرو و افتخار آنهاست.
وی عنوان کرد: مردم خراسان جنوبی به مهمانی نواز شهره هستند بنابراین باید فضای شایسته ای برای مسافران و مهمانان فراهم شود تا با خاطره خوش از استان سفر کنند.
وی یادآور شد: در آماده سازی و اتمام این مجموعه با مشکلات زیادی مواجه بودیم، یکی از آنها آشنا نبودن بسیاری از دستگاه های اجرایی با فضاهایی با این سبک و سیاق بود، امید است راه برای سرمایه گذاران دیگر هموار شود.

به گزارش خبر شرق، آذرکار، حمایت مالی را یکی از انتظارات سرمایه گذاران دانست و افزود: یک بنگاه اقتصادی باید توجیه یا تامین شده باشد یا با سایر دستگاه ها تعامل داشته باشد تا بتواند تسهیلاتی که در اختیار سازندگان مراکز اقامتی قرار می دهند، مناسب با درآمدها و رونق مجموعه باشد.
آذرکار بر حمایت های معنوی توسط مسئولان و دستگاه های اجرایی تاکید کرد و گفت: در استان بیشتر دستگاه های اجرایی فضای حداقلی به عنوان مهمانسرا در اختیار دارند و مهمانان در آن اقامت می کنند، شاید به زعم خودشان پذیرایی گرمی می کنند اما امکانات محدود و غیرحرفه ای خاطره خوبی در ذهن مهمانان که عمدتا می توانند تصمیم گیرندگان استان باشند بر جای نمی گذارد.
وی ادامه داد: استفاده از مراکز اقامتی و مهمانپذیرها چنانچه شایسته باشد احترام و مهمان نوازی عاملی می شود تا بتوان به قدر وسعت و نیاز استان از امکانات موجود استفاده کرد.