اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی خراسان جنوبی تخصیص می‌یابد؛

اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی خراسان جنوبی تخصیص می‌یابد؛

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی از طرح مشکلات آموزشی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در دیدار با وزیر آموزش و پرورش خبر داد و گفت: اعتبار ویژه برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام آموزشی خراسان جنوبی تخصیص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، دکتر نظر افضلی روز گذشته به همراه مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان جنوبی و رؤسای ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های سربیشه و نهبندان طی دیدارهای جداگانه با سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش و نظرپور معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور دیدار کردند.

نماینده مردم شهرستان‌های نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گزارشی از وضعیت فضاهای آموزشی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه ارائه کرد و توجه بیشتر سازمان نوسازی مدارس کشور در این خصوص را مورد نیاز دانست.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور نیز در این دیدار ضمن تشکر از پیگیری‌های لازم در این خصوص قول داد همکاری لازم در مورد تخصیص اعتبار ویژه پروژه‌های نیمه تمام  منطقه و واگذاری تجهیزات مورد نیاز مدارس از طرف سازمان متبوعه صورت خواهد پذیرفت.

مدیرکل نوسازی مدارس استان خراسان جنوبی نیز در این دیدار علاوه بر ارائه گزارش در مورد مشکلات فضاهای آموزشی شهرستان‌های نهبندان و سربیشه درخواست پیش‌بینی اعتبار تخریب و بازسازی را در لایحه بودجه ۹۷ با توجه به مشکلات موجود از استانی به ملی طرح کرد.

درخواست تخصیص به موقع اعتبار سهم دولت به پروژه‌های مشارکتی در دست اجرای استان از دیگر موارد مطرح شده توسط مدیرکل نوسازی مدارس استان بود که ضمن قول مساعدت وزیر آموزش و پرورش در این خصوص امید می‌رود شاهد حضور و مشارکت بیش از پیش خیرین در این خطه کویری باشیم.

محمدرضا بیکی گفت: با توجه به پهناوری و وسعت استان و از طرفی کویری بودن منطقه که خود باعث پراکندگی شهرستان‌ها و مناطق شده است لزوم گسترش شبانه‌روزی‌های استان در راستای ارائه خدمات مطلوب آموزشی را از موارد مورد نیاز دانست.