استقرار ۴۲ سامانه گندزدایی آب در روستاهای قاین

استقرار ۴۲ سامانه گندزدایی آب در روستاهای قاین

مدیر امور آبفار قاین گفت: به منظور گندزدایی و سالم‌سازی آب شرب ۴۲ سامانه گندزدایی در روستاهای قاین مستقر شده اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنامنطقه خراسان جنوبی محمد رضا عیدی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه خراسان‌جنوبی، اظهارکرد: امور آب وفاضلاب روستایی قاین در راستای رسالت خطیر خود مبنی بر تولید و توزیع آب شرب سالم و بهداشتی برای روستائیان اقدامات موثری را در تمام طول سال در دست اقدام دارد.

وی افزود: به منظور گندزدایی و سالم‌سازی آب شرب ۴۲ سامانه گندزدایی در روستاهای شهرستان که شامل؛ ۲۵ دستگاه کلریناتور برقی ، ۹ دستگاه کلریناتور گازی و ۱۵ دستگاه   قطره ای ودستی مستقر هستند.

مدیر امور آبفار قاین ادامه داد: به منظور پایش میکروبی آب شرب روستائیان در ۱۰ ماه گذشته ،۳۷ مورد آزمون میکروبی از تانکر های ثابت مستقر در روستاها و۵۹۰۰  آزمایش میکروبی از شبکه‌های توزیع، مخازن و منابع تحت پوشش این امور انجام و نتایج آن در سامانه جامع مدیریت اطلاعات آزمایشگاهی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ثبت شده   است که نتایج   از تحلیل و بررسی آزمون ها در حد قابل قبول و استاندارد بوده است.

عیدی بیان کرد: در همین راستا نسبت به   شستشوی مخازن آب شرب به میزان ۱۰۰۰ متر مکعب در روستاهای سطح شهرستان از قبیل؛ چدان، خنجوک و اندریک از ابتدای امسال تاکنون اقدام شده   است.

وی تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۱۳۸ سرویس با متراژ ۱۳ هزار و ۱۷۹ متر مکعب آب شرب بهداشتی با تانکر سیار به روستاها حمل شده که کلر زنی و آزمایش کلر سنجی نیز روزانه برای این میزان آب شرب نیز انجام می‌شود.

مدیر امور آبفار قاین افزود:۶۷ هزار و ۵۰۰ آزمون کلرسنجی در ۹ماهه امسال با نظارت خانه های بهداشت روستا انجام شده که درصد مطلوبیت کلر باقی مانده بالای ۹۹ درصد است.

عیدی خاطرنشان کرد: به جهت جلوگیری از خرابی دستگاههای کلریناتور و کاهش هزینه‌های نگهداری و راهبری سامانه‌ها   ۴۵ دستگاه کلریناتور از ابتدای سال تا کنون اسید شویی شده است.