استقبال از پیکر ۶شهید گمنام دفاع مقدس در فرودگاه بیرجند؛

استقبال از پیکر ۶شهید گمنام دفاع مقدس در فرودگاه بیرجند؛

پیکر مطهر ۶شهید پس از استقبال به معراج شهدای بیرجند انتقال یافت، و روز پنجشنبه، سوم جمادی الثانی(۱۲اسفند) همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان، در میدان شهدای این شهر تشییع خواهد شد.
از مجموع این یادگاران دفاع مقدس، پیکر ۲ شهید در دانشگاه صنعتی بیرجند، پیکر ۲شهید در دانشکده کشاورزی این شهر و پیکر بقیه شهدا در دانشگاه آزاد اسلامی فردوس به خاک سپرده خواهد شد.
این شهدا که ۱۷ تا ۱۹ سال داشتند در مناطقی چون دجله، شلمچه و جزیره مجنون در عملیات های والفجر ۴، خیبر و کربلای ۵ به شهادت رسیدند.
تشییع پیکر این عزیزان همزمان با سی و سومین سالگرد عروجشان در سالروز شهادت حضرت زهرا(س) انجام می شود.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در حاشیه آیین استقبال از پیکر ۶شهید دفاع مقدس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، شهدا را الگوی بسیار مناسب برای جوانان یاد کرد و گفت: جوانان باید معنویت، ایثار و ولایتمداری این عزیزان را سرلوحه کار خویش قرار دهند زیرا این راه، همان راه رستگاری است.
سرهنگ پاسدار علی قاسمی، افزود: شهدا با خود عطر شهادت و معنویت را به همراه آوردند که باید تلنگری برای همه باشد که آنها در اجرای چه رسالتی جان به جهان آفرین تسلیم کردند.
به گفته وی امروزه یاد و خاطره شهدا باید در بین جوانان و نوجوانان بازگو شود، که استقبال از پیکر شهدا بعد از سالها حرف های زیادی برای گفتن دارند.
وی عنوان کرد: از شهدا باید درس زندگی آموخت زیرا آنها زندگی را در معنویت و ایثار خلاصه کردند که به دنبال آن بودند.
تا روز پنجشنبه،آیین های ویژه ای با حضور قشرهای مختلف مردم در تعدادی از مساجد و حسینیه های بیرجند برای تجدید میثاق مردم همیشه در صحنه این شهرستان با آرمان های شهدا برگزار می شود.
تاکنون مردم خراسان جنوبی میزبانی ۱۲۰شهید گمنام دفاع مقدس را به خوبی انجام دادند که پیکر آنها در ۴۵ محل به خاک سپرده شد.
خراسان جنوبی در هشت سال دفاع مقدس ۲ هزار و ۱۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرد و در حال حاضر چهار هزار و ۵۰۰ جانباز و ۲۴۰ آزاده دارد.