استاندار عصر امروز :  اعتقاد من به مردم متدین استان قلبی است استاندار عصر امروز : اعتقاد من به مردم متدین استان قلبی است

استاندار عصر امروز : اعتقاد من به مردم متدین استان قلبی است

سید علی اکبر پرویزی عصر جمعه در نشست خبری افزود: پس از انتشار سخنانم در جمع تعدادی از هنرمندان استان واکنش هایی دیده شد، در این مدت تلاش کردم برای حفظ آرامش فضای استان، حرفی نزنم.

وی اظهار کرد: اگر در روزهای اولیه فرصتی فراهم می شد تا توضیحاتی برای مردم شریف و متدین استان ارائه دهم شاید این مشکل ایجاد نمی شد.

وی اظهار کرد: خبری که در خصوص سخنانم در جمع هنرمندان منتشر شد خلاف واقع بود، اصل خبر درست ولی نوع آن اشکال داشت.

وی یادآور شد: در جمع هنرمندان مشکلاتی مطرح شد، مثال از فرهنگ ها و اقوام زده شد، شاید توضیح بیشتری می دادم، فکر نمی کردم ،حساسیت هایی ایجاد شود.
وی ادامه داد: هیچگاه قصد بی احترامی به مردم شریف و متدین خراسان جنوبی را نداشتم، از استان دیگری مثال زدم، حرف هایی به من نسبت داده شد با روحیه من سازگاری ندارد و اعتقادی هم به این رفتارها ندارم، اگر این موضوع سیاسی نمی شد، شرایط بهتر بود.

پرویزی اظهار کرد: وقتی موضوعی سیاسی شود، کار سخت می شود، قصد نداشتم برای کسی ذهنیت ایجاد شود، برای خدمت به مردم آمده ام، با همه این مشکلات حتی یک ساعت از وقت خود را صرف حاشیه ها نکرده ام.

وی افزود: امیدورام فضایی فراهم تا توضیح تکمیلی ارایه شود، اگر حرف اشتباهی زده باشم حتما شهامت عذرخواهی از مردم را دارم.

وی اظهار کرد: هر وقت در جلسه ای پنج دقیقه تاخیر داشتم از مردم و مدیران عذر خواهی کردم، اینجا هم اگر برداشت سویی از حرف های من شد یا مردم متدین استان ناراحت شدند، عذرخواهی می کنم.

وی یادآور شد: اصرار ما ایجاد فضای مناسب برای کار است،اگر کسی دنبال کار باشد هرچه مسیر کار آرام باشد موفق تر است.

وی تصریح کرد: اگر بنا بود برای کار به اینجا نیامده باشم هر روز مصاحبه می کردم اما این ظلم به مردم و خودمان است،اگر اشتباهی هم صورت گرفته باید کسانی پدری کرده و مشکل را رفع کنند.

وی تاکید کرد: با هرگونه تجمع حامیان دولت در استان مخالفت کردم، اجازه اردو کشی ندادم و بنا نداریم فضا دو قطبی شود،توصیه مقام معظم رهبری برای همه ما تکلیف است.

وی اضافه کرد: به راحتی در مورد یادواره شهدا دروغ گفته می شود، در آن جلسه فرزند یکی از شهدا که مشاور استاندار قبلی بود مطلبی مطرح کرد،گفتم یادواره ها حتما با قوت برگزار شود اما همانطور که برای هفته دولت و دهه فجر توصیه کردم برنامه ها منسج باشد در این زمینه هم توصیه شد یادواره های شهدا به شکل منسجم برای اثرگذاری اجتماعی و فرهنگی بیشتر برگزار شود.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه گفت: در جلسه ای که مطلب یادشده در خصوص یادواره شهدا عنوان شد، فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) ،مدیرکل بنیاد شهید و چند مدیر دیگر استان حضور داشتند، متاسفانه به راحتی تیتر شد که استاندار گفته است تا انتخابات یادواره شهدا برگزار نشود.

پرویزی افزود: سایتی مدعی شد، استاندار در تشییع جنازه شهدای گمنام که در کنار منزلش بود شرکت نکرد، در صورتی که آن روز در خارج از استان بودم.

استاندار خراسان جنوبی در ادامه بیان کرد: به دلیل شرایط که در جنوب کشور ایجاد شد، چند سفر رییس جمهوری به استان ها تحت تاثیر قرار گرفت، سفر به خراسان جنوبی هم به تاخیر افتاد.