استاندار خراسان جنوبی: شهید مرتضی مطهری اسوه آزادگی و تبیین تفکر بود؛

استاندار خراسان جنوبی: شهید مرتضی مطهری اسوه آزادگی و تبیین تفکر بود؛

سید علی اکبر پرویزی، روز سه شنبه در مراسم سپاس از مقام معلم و بازدید از هنرستان دخترانه ام البنین بیرجند، با تبریک ایام شعبانیه و پاسداشت مقام معلم، افزود: حاصل تلاش های معلمان دلسوزی که مطهری وار گام بر می دارند فرزندان کوشا و با اراده ای است که باعث توسعه و پیشرفت جامعه می شوند.
وی ادامه داد: در ادوار مختلف هرچه در زمینه تعلیم و تعلم تلاش بیشتری شده است، پیشرفت و توسعه بیشتری را در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شاهد بودیم.
به گزارش خبر شرق، پرویزی با اشاره به سختی شغل معلمی، عنوان کرد: معلمان علاوه بر خستگی جسمی به این دلیل که به طور مستقیم با دغدغه های خانواده ها و دانش آموزان در ارتباط اند همواره از لحاظ روحی هم درگیر درد و رنج این قشر از جامعه هستند.
به گفته وی اگر امروز استان از رتبه برتر کشوری در قبولی دانش آموزان به مراکز عالی و دانشگاه ها برخوردار است بی شک نتیجه تلاش های بی منت فرهنگیان است و مطمئنا این روند در آینده ای نه چنان دور موجب پیشرفت استان خواهد شد.
وی اظهار کرد: آنچه که امروز خراسان جنوبی را در کشور از لحاظ فرهنگی، شاخص کرده وجود امکانات و تجهیزات آموزشی نیست بلکه تلاش و زحمت معلمانی است که جز آموزش و ارتقا فرهنگ آموزشی دغدغه ای ندارند و این در حالی است که برخی از استانها از بهترین امکانات برخوردارند اما این توفیق را نتوانسته اند کسب کنند.
وی تصریح کرد: دولت هم همواره در تلاش است تا موقعیتی را فراهم کند که معلمان دغدغه ای جز آموزش نداشته باشند و در حوزه های مالی حقوق بازنشستگان و معلمان افزایش یافته و دولت بر این عقیده است که توسعه اجتماعی و فرهنگی زمینه ساز سایر حوزه هاست و از آنجایی که فرهنگیان به وجود آورنده این مهم هستند امیدوارم که اقدام های خوبی در این زمینه انجام شود.