استانداردهای نسل جدید اینترنت ۵G تعیین شد

استانداردهای نسل جدید اینترنت ۵G تعیین شد

بسیاری از غول‌های بزرگ تکنولوژی فعال در زمینه فناوری ارتباطات قوانین، مقررات و استانداردهای نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G را به امضا رساندند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از انتخاب ، از آنجا که اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای هر چه سریع‌تر آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری اپراتورهای اینترنت در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت هستند. بنابراین ایجاد و تعیین مقررات و استانداردهای برقراری این نسل جدید از اینترنت می‌تواند به راه اندازی هرچه بهتر آن کمک کند.

هم اکنون که سازمان ۳GPP تصمیم گرفته است با همکاری غول‌های تکنولوژی فعال در زمینه فناوری ارتباطات، استانداردهای مربوط به گیرنده‌ها و فرستنده‌های نسل پنجم اینترنت موبایل را تعیین کند، این امر نشان دهنده آن است که دیگر بستر برقراری نسل جدید اینترنت ۵G در جهان فراهم و محیا شده است.

سازمان ۳GPP سازمانی است که مسئولیت تعریف و تعیین استانداردهای صنعتی برای فناوری های پس از شبکه اینترنت را بر عهده دارد. این سازمان همچنین مشخصات لازم برای تجهیزات ۵G را درباره دکل های و گوشی های هوشمند نیز معین کرد.

حالا پس از آنکه این سازمان با همکاری سایر شرکت های تکنولوژی، استانداردها، قابلیت ها، خدمات و عملکردهای لازم را برای اپراتورها و سازندگان تلفن همراه و تجهیزات رادیویی مشخص کرده است، مهندسان شبکه از این پس قادر خواهند بود، برروی یک پلت‌فرم واحد برای تمامی دستگاه‌های ۵G کار کنند و بر همین اساس تجهیزات و سرویس‌های نسل پنجم اینترنت را در سراسر جهان و برای استفاده عموم کاربران عرضه کنند.

این سازمان پس از آنکه غول‌های تکنولوژی فعال در زمینه فناوری ارتباطات در شهر لیسبون، پایتخت پرتغال، به دیدار و گفت‌وگو پرداختند، استانداردهای لازم را اعلام کرد.

شرکت‌های زیادی برای برقراری و راه اندازی نسل پنجم اینترنت برای محصولات آینده خود اعلام آمادگی کرده‌اند که از مشهورترین آنها می توان به تی موبایل، سامسونگ، زد تی ای، ورایزن، سونی، وودافون، مدیاتکف هووآوی، NTT، تلکام، AT&T و کوالکام اشاره کرد.