ارتش رکن اصلی را در دفاع از مرز دارد؛ استاندار خراسان جنوبی:

ارتش رکن اصلی را در دفاع از مرز دارد؛

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی ،سید علی اکبر پرویزی در آستانه روز ارتش(۲۹فروردین) در جمع فرماندهان ارشد آجا(ارتش جمهوری اسلامی ایران) در استان افزود: هر روز بر قدرت ارتش افزوده می شود، در سال های پس از جنگ تحمیلی ارتش به شکل های مختلف برای ارتقای توان دفاعی و نظامی خود تلاش کرده و در این راه به توفیقات بسیار خوبی نیز دست یافته است.
وی با بیان اینکه ارتش با تبعیت از منویات امام راحل(ره) و بیانات رهبری برای حراست از کیان کشور و ارزش های انقلاب و نظام از تمام توان خود استفاده کرد، یادآور شد: در ن هشت سال دفاع مقدس نیز با رشادت و دلیری با هماهنگی سایر نیروهای نظامی و مردمی به دشمنان اجازه خود نمایی نداد.
وی تصریح کرد: ارتش شهیدان بیشماری را در هشت سال دفاع مقدس تقدیم انقلاب کرد گواه صادقی بر نقش ، اهمیت و جایگاه والای آن در توفیق به دست آمده در دوران جنگ تحمیلی است.
وی تاکید کرد: امروز امنیت جامعه مرهون تلاش و همکاری بسیار خوب نیروهای مختلف نظامی و انتظامی از جمله ارتش قهرمان است.
وی آموزش را رکن اصلی در همه حوزه ها از جمله بحث نظامی دانست و افزود: از آنجا که پادگان های مستقر در استان آموزشی است، برای تقویت این امر به شکل های مختلف اقدامات لازم صورت گیرد.
استاندار خراسان جنوبی، ادامه داد: ورود نکردن به بحث های سیاسی و فعالیت در این جریان ها جنبه مثبت ارتش است و این امر به افزایش اقتدار و قدرت ارتش کمک کرده و خواهد کرد.
پرویزی، با بیان اینکه این امر به معنای نداشتن تفکر وگرایش سیاسی نیست،گفت: طبق رسالتی که ارتش بر دوش دارد از ورود به بحث و موضع گیری سیاسی پرهیز می کند که این امر موجب شد تا مردم نگاهی فراسازمانی به این نهاد مهم داشته باشند.