ارائه آموزش‌های تخصص امداد و نجات به ۸۱۴ نفر

ارائه آموزش‌های تخصص امداد و نجات به ۸۱۴ نفر

از ابتدای امسال تا کنون ۴۰ دوره آموزشی تخصص امداد و نجات برای ۸۱۴ شرکت کننده برگزار شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبار شرق ایران، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به ضرورت آموزش‌های امداد و نجات به مردم به ویژه جوانان، گفت: در شش ماهه نخست امسال ۴۰ دوره آموزشی تخصص امداد و نجات برای ۸۱۴ شرکت کننده برگزار شده است.

رضایی با اشاره به اینکه پشتوانه اصلی جمعیت هلال احمر جوانان و داوطلبین هستند، افزود: ارائه آموزش‌های لازم و چگونگی حضور اعضای داوطلب در حوادث از اهمیت بسیاری برخوردار است.

وی با بیان اینکه اگر هلال احمر نتواند به موقع و به درستی در حوادث نقش ایفا کند در واقع به رسالت خود عمل نکرده است، گفت: مهمتر از اجرای برنامه‌های آموزشی دنبال کردن این برنامه و ادامه دادن آن‌ها در حوزه جوانان است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به فعالیت ۲۴ پایگاه امداد و نجات بین شهری در سطح استان، افزود: این دوره‌ها به منظور آماده سازی تیم‌های تخصصی برای حضور در پایگاه‌های امداد و نجات بین شهری برگزار شده است.

رضایی با بیان اینکه داوطلبین شرکت در دوره‌های تخصصی باید دوره‌های آموزشی کمک‌های اولیه و مهارت‌های داوطلبی را بعنوان پیش نیاز بگذرانند، گفت: در همین راستا از ابتدای سال تا کنون ۱۲۷ دوره آموزشی برای دو هزار و ۱۴۷ نفر اجرایی شده است.