اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات مشاغل خرد روستایی به شهرستان خوسف مازاد بر اعتبارات موجود

مدیر صندوق کارآفرینی امید ظهر امروز در جلسه تسهیلات اشتغالزایی صندوق کارآفرینی امید شهرستان خوسف با درخواست فرماندار خوسف مبنی بر اختصاص سهمیه حدود ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با کارمزد ۴ درصد ،مازاد بر افراد معرفی شده از قبل ، جهت مشاغل خُرد روستایی به شهرستان خوسف موافقت کرد.

سیدعباس امامی میبدی مدیر صندوق کارآفرینی خراسان جنوبی در این جلسه گفت : اهالی شهرستان خوسف جهت دریافت این تسهیلات تا یکماه آینده فرصت دارند که به اداره کار شهرستان خوسف مراجعه نمایند.

وی با بیان اینکه درخصوص ضمانت اخذ شده جهت پرداخت این تسهیلات سعی شده یک نفر کارمندمعتبر یا پروانه کسب باشد افزود : مبلغ این تسهیلات بین ۵ تا ۱۵ میلیون تومان در زمینه مشاغل خرد خانگی است .

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان خاطرنشان کرد: با توجه به سقف ۵۰۰ میلیون تومانی سهمیه شهرستان خوسف ،اولویت اعطای تسهیلات با افرادی خواهد بود که زودتر نسبت به تشکیل پرونده خود در اداره کار شهرستان خوسف اقدام نمایند.

همچنین مدیر صندوق کارآفرینی امید استان و فرماندار خوسف از ۳ طرح اشتغال زایی اجرا شده به کمک تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در شهر خوسف بازدید نمودند.

این طرح ها شامل واحد اقامتگاه بومی گردی ،واحد مهمانپذیر و رستوران و کارگاه ام دی اف کاری است که برای هرکدام مبلغ ۵۰ میلیون تومان ،تسهیلات قرض الحسنه از سوی صندوق کارآفرینی امید پرداخت شده است