اختصاص  ۱۲۰ هکتار از مزارع شهرستان طبس  به کشت کلزا؛

اختصاص ۱۲۰ هکتار از مزارع شهرستان طبس به کشت کلزا؛

به گزار پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، داود بخشایی معاون رئیس سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس با اعلام این خبر اظهار داشت: کاشت کلزا در شهرستان از نیمه دوم مهر ماه آغاز می گردد که پیش بینی می شود نزدیک به یکصد و بیست هکتار از اراضی زیر کشت این محصول قرار گیرد.
بخشایی بیان کرد : مقدار ۷۲۰ کیلو بذر سهمیه شهرستان به طبس حمل گردیده است و ارقام هیبرید داخلی و خارجی موجود در شهرستان جهت کشت شامل هایولا ۴۲۰، هایولا ۵۰، هایولا ۴۸۱۵ و آکامکس بوده که با شرایط آب و هوایی منطقه سازگاری مناسبتری دارند و دارای عملکرد بالاتری نسبت به سایر ارقام می باشند.
مهندس بخشایی افزود: با عنایت به ابلاغ طرح افزایش تولید دانه های روغنی، مزرعه الگویی انتخاب مشارکتی ارقام(P.V.S) برای شهرستان در نظر گرفته شده است. وی گفت: همچنین تا کنون ۳۶ ساعت آموزش در قالب ۱۲ جلسه کارگاه آموزشی برای تعداد ۳۸۰ نفر از بهره برداران این محصول در زمینه های استفاده از بذور اصلاح شده، کود های پتاسه و گوگردی، کاشت بموقع، تراکم مناسب کاشت و مبارزه با آفات کلزا بویژه آفت شته و کک برگزار گردیده است.
وی در ادامه گفت: کودهای شیمیایی پایه شامل فسفاته و پتاسه و همچنین کود ازته به مقدار کافی در انبار های عاملین توزیع (شرکت های تعاونی روستایی و تعاونی تولید) موجود می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی گفت: برای جبران خسارت بلایای طبیعی غیر مترقبه، بهره برداران محترم از بیمه نمودن مزارع خویش غفلت نکنند.