اختصاص  ۱۱٫۵میلیارد ریال بودجه مدیریت بحران در سبد درمیان؛

اختصاص ۱۱٫۵میلیارد ریال بودجه مدیریت بحران در سبد درمیان؛

امسال از محل منابع مالی مدیریت بحران ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بودجه به این شهرستان مرزی اختصاص یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد بشیری زاده، روز سه‌شنبه در کار گروه مدیریت بحران شهرستان، افزود: از این مبلغ ۶٫۵میلیارد ریال به شهرداری های اسدیه، قهستان و گزیک شهرستان اختصاص دارد.
وی بیان کرد: همچنین از محل منابع مدیریت بحران بودجه‌هایی برای برخی اداره های کل مصوب شد که باید ادارات شهرستان هم خود را از مرکز استان پیگیری کنند.
وی از مسئولان دستگاه های اجرایی خواست با توجه به بارش برف و باران در چند روز آینده آمادگی کامل داشته باشند و در برف و کولاک ۲ هفته گذشته متاسفانه مسئولان آمادگی لازم نداشتند.
وی ادامه داد: مسئولان برای زمان بحران نسبت به ذخیره سازی سوخت اقدام کنند.
وی اظهارکرد: ارایه آموزش به شهروندان و همکاری آنها می تواند تاثیر بسزایی در کاهش اثر بلایای طبیعی داشته باشد، اطلاع رسانی و آموزش می تواند قطعا خسارت های ناشی از این حوادث را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد.
به گفته وی بازنگهداشتن راه‌های روستایی نیز در زمان حوادث طبیعی از اهمیت زیادی برخور دار است، در حوادث طبیعی بیشتر محورهای روستایی مسدود می شود.
به گزارش ایرنا، بشیری زاده با بیان اینکه نسبت به تجهیز آتش نشانی های شهرستان از محل اعتبار مدیریت بحران اقدام خواهیم کرد، گفت: در شهرستان شش آتش نشانی وجود دارد که از آمادگی کامل برخوردار هستند.
وی با بیان اینکه درمیان دومین شهرستان عشایری خراسان جنوبی است، بیان کرد: اداره امور عشایری امکانات لازم را در زمان بحران برای کمک به عشایر ندارد، در برف ۲ هفته گذشته به دلیل کمبود امکانات، هنگ مرزی گزیک اقدام به کمک رسانی به عشایر منطقه کرده است.
وی با اشاره به وجود ۱۳۰ واحد مرغداری بدون پروانه در شهرستان، افزود: پلمپ این واحدها با توجه به خشکسالی های اخیر و نبود اشتغال اقدام نامناسبی است.
وی از شبکه دامپزشکی و جهاد کشاورزی خواست با برگزاری کار گروه مشترکی واحدهای غیرمجاز را شناسایی و نسبت به تعیین تکلیف آنان اقدام کنند.