اختصاص بیش از  هشت میلیارد ریال به مجتمع آبرسانی شهید رجایی زیرکوه؛

اختصاص بیش از هشت میلیارد ریال به مجتمع آبرسانی شهید رجایی زیرکوه؛

مدیر آب و فاضلاب روستایی زیرکوه گفت: امسال هشت میلیارد و ۵۲۵ میلیون ریال بودجه از محل اسناد خزانه برای احداث و بازسازی مجتمع آبرسانی شهید رجایی شهرستان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، علیرضا غلامحسینیافزود: برای احداث این پروژه ۱۳میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال پیشنهاد شده است.
وی ادامه داد: تهیه اسناد و واگذاری به پیمانکار در حال انجام است با اتمام عملیات اجرایی این پروژه در تابستان ۹۶ مشکلات کم آبی روستاهای «شهرک آبیز، آبیز، اسفاد، میرآباد و بمرود» به حداقل برسد.
وی با بیان اینکه مجتمع شهید رجایی با جمعیت بیش از ۶ هزار و ۱۱۴ نفر و با ۲ هزار و ۴۲۳ مشترک در ۲ بخش مرکزی و شاسکوه در حال اجراست گفت: عملیات اجرای این مجتمع در سال ۱۳۷۶بعد از زلزله زیرکوه با قید فوریت اجرا شد.
به گزارش ایرنا، غلامحسینی بیان کرد: این مجتمع تامین آب ۱۳ روستا را از دشت اسفدن با چهار حلقه چاه عمیق تامین می کند به دلیل خشکسالی های ۱۷ ساله ۲ حلقه چاه به شدت دچار کم آبی شده است.
وی یادآور شد: اصلاح و بازسازی بخشی از شبکه های توزیع و انتقال، تقویت خطوط، تعمیر و تعویض شیرآلات فرسوده، اتصالات و تاسیسات، آب یابی و حفر چاه از اقدامات در حال پیگیری در این مجتمع است.
وی گفت: اقداماتی از جمله تامین آب شرب سیار و کنترل بهداشت آب شرب روستاهای شهرستان نیز به صورت مستمر انجام می شود.