اجرای ۹۷ درصد مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان درمیان؛ فرماندار درمیان :

اجرای ۹۷ درصد مصوبات شورای آموزش و پرورش شهرستان درمیان؛

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد بشیری‌زاده عصر امروز در شورای آموزش و پرورش این شهرستان با بیان اینکه تاکنون ۹۷۷ درصد مصوبات شورای آموزش و پرورش در این شهرستان اجرایی شده است، اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون ۹ جلسه برگزار شده که ۴۷ مصوبه نیز به همراه  داشته است.

وی از اخذ مجوز احداث دو فضای آموزشی در شهرستان خبر داد و افزود: کلنگ احداث این دو واحد آموزشی به مناسبت دهه فجر در شهر طبس مسینا و روستای فیض آباد به زمین زده می‌شود.

فرماندار درمیان با اشاره به فرا رسیدن ایام دهه فجر خواستار آمادگی همه مدارس برای اجرای مراسمات این ایام شد و تاکید کرد: همه ادارات شهرستان به منظور برگزاری هر چه بهتر و با نشاط برگزار شدن این برنامه‌ها با آموزش و پرورش همکاری لازم را داشته باشند.

بشیری‌زاده با بیان اینکه باید نیازسنجی رشته‌ها در سطح شهرستان اجرا شود یادآور شد: اجرای هر چه بهتر نیازسنجی و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کارودانش زمینه‌ساز آینده شغلی بهتر جامعه خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت درمیان نیز در این جلسه ضمن تسلیت تعدادی از آتش‌نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: در راستای ارتقای دانش و زدودن جهل و بی‌سوادی وبرای بهترشدن وضع بی‌سوادی همه باید تلاش کنیم زیرا فرزندان تمام ما نیاز به برنامه‌ریزی دارند.

مولوی سید احمد عبداللهی تشکیل مرتب جلسات شورای آموزش و پرورش را ضروری دانست و افزود:لازم است آمادگی در مسئولان در امر تعلیم و تربیت و تزکیه نفس در همه حال وجود داشته باشد.

اجرای ۱۰۰ درصدی توازن بین رشته ای در مدارس شهرستان درمیان‌

مدیر آموزش وپورش درمیان نیز از اجرای صددرصدی توازن بین رشته‌ای در مدارس شهرستان خبر داد و گفت: با هدایت تحصیلی به موقع و دقیق همکاران در سطح شهرستان امروز شاهد این هستیم که رشته‌های مختلف در شهرستان درمیان با تعداد مناسب دانش آموز روبه‌رو هستند.

‌حسین مهرانفر ‌از کسب رتبه های برتر پرسش مهر توسط این مدیریت خبر داد و اظهار داشت: یک معلم درمیانی رتبه برترو بلاگ نویسی پرسش مهر و یک دانش آموز نیز رتبه سوم دانش آموزی پرسش مهر را در استان کسب کرده است.

مدیرآموزش و پرورش درمیان هم چنین از کسب رتبه اول انسداد مبادی بیسوادی شهرستان گفت و یادآور شد: با اقدامات مناسب آموزش و پرورش تعداد بیسوادان در این شهرستان بسیار پایین است و به زودی جشن ریشه کنی بی‌سوادی در شهرستان درمیان برگزار خواهد شد.

مهرانفر با اشاره به برنامه های این نهاد در دهه فجر سال جاری گفت: سالن چند منظوره کوشکک با ۶۸ متر زیربنا و با عتبار ۴۰ میلیون تومان، محوطه سازی آسفالت ۶ مدرسه با زیربنای ۷ هزار و ۵۰۰ متر و با اعتبار یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان و سیستم گرمایشی ۷ مدرسه در ۶۲ کلاس با زیربنای ۳ هزار و ۳۴۷ مترمربع با اعتبار ۵۱۷ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در این دهه به بهره‌برداری می رسد.