اجرای سه هزار هکتار سیستم آبیاری نوین در خراسان‌جنوبی؛

اجرای سه هزار هکتار سیستم آبیاری نوین در خراسان‌جنوبی؛

به گزارش خبر شرق و به نقل از روابط عمومی جهادکشاورزی استان، هاشم ولی پور مطلق در مراسم تودیع و معارفه چند تن از مدیران و معاونان بخش‌های مختلف جهادکشاورزی استان اظهارکرد: در سال گذشته اجرای ۱۰ هزار و ۲۴ هکتار سیستم آبیاری نوین در استان آغاز شد که تا کنون سه هزار هکتار آن انجام شده است.

و ی با اشاره به آغاز مطالعات ۱۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان برای اجرای سیستم‌های آبیاری نوین بیان کرد:  ۸۳۰۰ هکتار آن مطالعه شده و مابقی آن در حال مطالعه است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۴۴ میلیارد تومان اعتبارات بخش اجرای سیستم‌های نوین آبیاری از بند (د) تبصره چهار در سال گذشته بوده است، بیان کرد: ۸۵ درصد اعتبار مورد نیاز برای اجرای سیستم‌های نوین آبیاری به صورت بلاعوض در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

ولی‌پور مطلق تصریح کرد: سقف این اعتبار هفت میلیون تومان است که کشاورزان می‌توانند برای اجرای طرح به ادارات جهادکشاورزی در شهرستان‌ها مراجعه کنند.

وی با اشاره به توفیقات بخش کشاورزی استان در سالهای اخیر ادامه داد: این توفیقات با مدیریت و همکاری مدیران، همکاران و درک بالای بهره‌برداران اتفاق افتاده است.

ولی پور مطلق یکی از دلایل موفقیت استان در حوزه کشاورزی اعتمادسازی بین مدیران کشاورزی و مردم دانست و افزود: مردم مشارکت خوبی با بخش دولتی داشته‌اند که این عامل موفقیت و پیشرفت بوده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان‌جنوبی عنوان کرد: پیش بینی می‌شود اعتبارات سرفصل آبیاری‌های نوین در سال جاری رشد دو تا سه برابری را داشته باشد.

گفتنی است در این مراسم از زحمات محمد زمانی قدردانی و غلامرضا قوسی به عنوان سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی این سازمان منصوب و همچنین محمد غلامی به عنوان سرپرست آب، خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی منصوب و از زحمات علی شفیعی در این سمت قدردانی شد.

لازم به ذکر است؛ در حوزه شرکت شهرک‌های کشاورزی نیز حسین روح‌بخش به سمت مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی منصوب و از زحمات کورش کیانفرد در سمت قبلی قدردانی و به عنوان مدیر بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات این سازمان منصوب شد.