اجرای برنامه تعالی مدیریت در ۲۱ مدرسه شهرستان درمیان؛ مدیرآموزش وپرورش شهرستان درمیان خبرداد:

اجرای برنامه تعالی مدیریت در ۲۱ مدرسه شهرستان درمیان؛

به گزارش خبر شرق به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان درمیان، امروز حسین مهران فر در نشست هم اندیشی برنامه تعالی مدیریت آموزشگاهی که در سالن کنفرانس با حضور مدیران مجری برنامه تعالی برگزار شد، گفت: برنامه تعالی مدیریت مدرسه یکی از پروژه های ملی است که بر اساس سیاست مدیریت آموزشگاهی طراحی شده است ومدرسه ای را می توان تعالی نامید که بتواند نیاز جامعه والدین،معلمان و دانش آموزان را برطرف سازد و بتواند احتیاجات گروه هدف خود را رفع نماید..
وی افزود: گرچه مدیران نقش کلیدی دارند، اما دانش آموزان، مربیان، والدین دانش آموزان هم باید مشارکت داشته باشند تا این برنامه محقق شودو اولین قدم برای اجرای برنامه تعالی مدیریت مدرسه را تشکیل تیم تعالی مدرسه و سپس تقسیم کار بین آنها دانست و ادامه داد: همه عواملی که در این تیم فعالیت دارند، در نهایت بر نتیجه کار اثرگذارند.
وی با اشاره به اینکه با اجرای این برنامه نشاط و سلامتی در مدارس ایجاد می‌شود، اضافه کرد: با اجرای این برنامه نظام رشد آفرینی انگیزشی در مدارس برقرار می‌شود.
مهران فرخاطر نشان کرد:برنامه تعالی مدیریت مدرسه در راستای پیشبرد اهداف سند تحول بنیادین نظام آموزشی و سیاست‌های راهبردی مدیریت آموزشگاهی در ۲۱ مدرسه شهرستان اجرا می‌شود.
وی گفت:مدارس مجری برنامه تعالی باخلق ظرفیت های جدید از طریق مشارکت دانش آموزان در تدوین و اجرای برنامه های آموزشی و پرورشی، ضمن وسعت بخشی به اندیشه دانش آموزان، بستر های مناسب را برای بروز استعداد ها، تقویت حس مسئولیت پذیری و اعتماد به نفس ، تلفیق اندیشه و عمل و نیز زمینه های اجتماعی شدن و جامعه پذیری آنان را فراهم می نمایند.
مدیرآموزش و پرورش شهرستان درمیان گفت: برای موفقیت هر تیم اصولی نظیر انعطاف‌پذیری و سازگاری با تیم، همکاری و مشارکت ، تعهد داشتن، ارتباطات بین اعضا ، اعتماد داشتن اعضا به یکدیگر، مشتاق بودن، ازخودگذشتگی وجود دارد که اگر اعضای تیم این اصول را مبنای کار خود قرار دهند، باعث رشد آن تیم یامجموعه خواهد شد .
معاون آموزشی دراین جلسه درمورد اهمیت و جایگاه برنامه تعالی و اهداف مشارکت در کار گروهی پرداخت.
کارشناس متوسطه اول نیز در زمینه چگونگی ثبت فرمهای خود ارزیابی درنرم افزار برنامه تعالی مدیریت مدرسه اشاره نمود.درپایان همکاران به بحث و بررسی و استفاده از تبادل تجربیات یکدیگر پرداختند.