اتومبیل‌های با کیفیت ایرانی همراه با نوروز می‌آیند؛

اتومبیل‌های با کیفیت ایرانی همراه با نوروز می‌آیند؛

مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از نهایی شدن شش قرارداد خودرویی تا پایان سال جاری خبر داد و اظهار کرد که مردم در سال ۱۳۹۶ به صورت ملموس شاهد ورود اتومبیل‌هایی با کیفیت بیشتر خواهند بود.

به گزارش خبر شرق به نقل از ایسنا، منصور معظمی – معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت – در همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنعت و معدن استان تهران با اشاره به این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال ۱۳۹۵ محدودیت‌هایی را برای واردات کالا در نظر گرفت، بیان کرد: شش قرارداد خودرویی تا پایان سال نهایی می‌شود که این خودروها از نظر شرایط کیفی وضعیت مطلوب‌تری دارند و نکته‌ای که باید به آن اشاره کرد این است که تمامی قراردادها به صورت مشارکتی است.

وی همچنین درباره‌ آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی خاطر نشان کرد: تاکنون حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد رونق بیشتر به واحدهای صنعتی و کشاورزی داده شده که حدود ۱۶ هزار مورد از این واحدها شامل واحدهای صنعتی بوده مشکل داشتند.

مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران همچنین با بیان این‌که تاکنون ۱۰۰ قرارداد در وزارت صنعت، معدن و تجارت بین شرکت‌های ایرانی و همتایان خارجی منعقد شده است، یادآور شد: بخشی از این قراردادها تاکنون اجرایی شده است.

معظمی در ادامه با اشاره به شرایط ویژه گرمسار که فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در این منطقه است، گفت: بازار ایران به روی شرکت‌هایی که حاضر به مشارکت هستند باز است و گرمسار می‌تواند به عنوان یکی از محورهای سرمایه‌گذاری در کشور باشد. علاوه بر این حاضر هستیم با سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در منطقه هستند از یک تا ۵۱ درصد به صورت مشارکتی همکاری کنیم.