اتباع بیگانه با مدارک غیر قانونی در بیرجند دستگیر شدند

اتباع بیگانه با مدارک غیر قانونی در بیرجند دستگیر شدند

رئیس پلیس امنیت عمومی استان از دستگیری سه تبعه خارجی زن به اتهام استفاده غاصبانه از شناسنامه ایرانی خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از خبرنگار پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ”موسوی ” با اعلام این خبر گفت:با دریافت اطلاعاتی مبنی بر این که سه نفر خانم تبعه خارجی از شناسنامه ایرانی استفاده قاصبانه کرده اند و از این مدارک سوءاستفاده کرده اند ؛موضوع جهت رسیدگی در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی اظهار داشت: با انجام اقدامات و بررسی های لازم مشخص شد که شناسنامه ها متعلق به افرادی در استان های همجوار هستند و فوت کرده اند که صاحب شناسنامه ها آن ها را به سه تبعه خارجی به قیمت هنگفت فروخته است و اتباع خارجی نیز با این مدارک در ایران ازدواج کرده اند و مدارکی از قبیل گواهینامه ،گذرنامه و سایر مدارک هویتی دریافت کرده اند .

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان جنوبی در ادامه افزود :با انجام مکاتبات اداری ابطال شناسنامه ها از طریق اداره ثبت احوال پیگیری شد و متهمان به پلیس امنیت عمومی احضار شدند که در بازجویی پلیس لب به اعتراف گشودند و به جرائم خود اعتراف کردند .

سرهنگ موسوی تصریح کرد :مدارک هویتی که غیر قانونی توسط این افراد اخذ شده بود از آنان سلب شد و با تشکیل پرونده جهت رسیدگی به اتهاماتشان به مقام قضائی معرفی شدند .