آموزش ۱۲۱۹ سرباز در طرح «سرباز مهارت» جهاددانشگاهی خراسان جنوبی

آموزش ۱۲۱۹ سرباز در طرح «سرباز مهارت» جهاددانشگاهی خراسان جنوبی


معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی از آموزش ۱۲۱۹ سرباز در قالب طرح ملی «سرباز مهارت» در دی ماه امسال در استان خبر داد.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران مجتبی ابراهیمی امروز، ۲۷ دی ماه به خبرنگاران گفت: در قالب طرح سرباز مهارت تعداد ۱۲۱۹ سرباز نیروهای مسلح استان (ارتش و نیروی انتظامی ) دوره های مهارت های عمومی کارآفرینی ، اشتغال و مهارت های زندگی را به همت جهاددانشگاهی استان در دی ماه فرا گرفتند.
معاون آموزشی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه فاز سوم این طرح از اردیبهشت ۱۴۰۰در حال انجام است، اظهار کرد: آموزش‌های طرح سرباز ماهر در دو دسته «مهارت‌های زندگی» و «آشنایی با مهارت عمومی اشتغال و کارآفرینی» ارائه می‌شود.
ابراهیمی ادامه داد: در حوزه مهارت‌های زندگی، سرفصل‌هایی از جمله همدلی و خودآگاهی، ارتباط مؤثر و ارتباط بین فردی، مدیریت هیجان و مدیریت استرس، مهارت مدیریت زمان، تفکر انتقادی، حل مسئله، آشنایی با قانون اساسی، سواد مالی و سواد رسانه‌ای و فضای مجازی به کارکنان وظیفه نیروهای مسلح آموزش داده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه از ابتدای شروع این طرح در سال ۱۴۰۰ تاکنون بیش از ۸۰۰۰ سرباز از دوره های طرح سرباز مهارت بهره مند شده اند، یادآور شد: این طرح تا پایان سال جاری با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، اداره کل ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی استان در حال اجرا است.