آمار طلاق در شهرستان زیرکوه ۳۰ درصد کاهش داشته است؛

آمار طلاق در شهرستان زیرکوه ۳۰ درصد کاهش داشته است؛

رئیس اداره ثبت احوال زیرکوه از کاهش ۳۰ درصدی واقعه طلاق در این شهرستان خبر داد و گفت: از آغاز اجرای طرح جایگزینی کارت‎های ملی قدیمی با کارت هوشمند ملی ۱۰ هزار و ۳۹۹ کارت هوشمند ملی صادر و تحویل متقاضیان این شهرستان شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، حسین زنگویی، با تبریک روز ثبت احوال اظهار داشت: سازمان ثبت احوال به عنوان یکی از سازمان‌های دولتی است که وظیفه ثبت وقایع ولادت، ازدواج، وفات، طلاق، تهیه و جمع‌آوری اطلاعات و آمار جمعیتی کشور را بر عهده دارد.

وی گفت: ثبت وقایع حیاتی از جمله ولادت و وفات مهمترین و اصلی‌ترین فعالیت‌های ثبت احوال است که مبنای اصلی در تهیه آمار انسانی در نظام هویتی و تابعیتی و اساس برنامه‌ریزی و سیاست گذاری دولت در توسعه کشور است.

رئیس اداره ثبت احوال شهرستان زیرکوه با ارائه گزارشی از عملکرد اداره ثبت احوال این شهرستان گفت: به طور کلی از آغاز طرح جایگزینی کارت هوشمند ملی در شهرستان زیرکوه ۱۱ هزار و ۵۳۵ مورد درخواست تعویض کارت ملی در این اداره ثبت شده که از این تعداد ۱۰ هزار و ۳۹۹  مورد تحویل متقاضیان شده است.

وی بیان کرد: از ابتدای امسال ۴ هزار و ۲۴۱ مورد درخواست کارت هوشمند ملی داشته‌ایم که از این تعداد ۴ هزار و ۹۱۱ کارت صادر و ۴ هزار و ۷۴۷ مورد تحویل متقاضیان شده است.

زنگویی با اشاره به طرح مکانیزه کردن شناسنامه‌های افراد بالای ۱۵ سال در کشور گفت: ۱۸ هزار و ۵۷۰  شناسنامه مکانیزه از ابتدای آغاز طرح و تعداد ۳ هزار و ۶۰۰ مورد در ۹ ماهه سال جاری در این شهرستان صادر و تحویل متقاضیان شده است.

رئیس ثبت احوال زیرکوه در ادامه به میزان واقعه ولادت در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در ۹ ماهه نخست امسال نیز تعداد ۶۶۲ مورد واقعه ولادت در ثبت احوال  زیرکوه به ثبت رسیده که در مقایسه به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است.

وی با بیان اینکه  از این تعداد ۳۶۰ مورد پسر و ۳۰۲ مورد دختر بوده است گفت: از مجموع ۶۶۲ مورد واقعه ولادت ثبت شده در این شهرستان ۱۴۹ مورد در مناطق شهری و ۵۱۳ مورد در مناطق روستایی به ثبت رسیده است.

زنگویی همچنین در مورد اسامی ثبت شده و انتخابی برای این نوزادان در ۹ ماهه سال جاری گفت: در بین اسامی پسر بیشترین آنها به ترتیب مربوط به نام‌های ابوالفضل، علی، امیر حسین و امیر علی و در مورد اسامی دختر بیشترین نام‌ها به ترتیب مربوط به نام‌های فاطمه ، فاطمه زهرا و زینب بوده است.

رئیس ثبت احوال زیرکوه با اشاره به تعداد متوفیان این شهرستان در ۹ ماهه سال جاری گفت: در ۹ ماهه نخست امسال  ۱۲۷  واقعه وفات در این شهرستان به ثبت رسیده که از این تعداد ۱۲ مورد مربوط به مناطق شهری و ۱۱۵ مورد مربوط به مناطق روستایی بوده است.

وی یادآور شد: از تعداد ۱۲۷  مورد واقعه مرگ و میر ثبت شده در اداره ثبت احوال زیرکوه ۶۴ مورد  مردان و ۶۳ مورد مربوط به زنان است.

زنگویی در ادامه  از ثبت ۲۱۰ مورد واقعه ازدواج در ۹ ماهه نخست سال جاری در زیرکوه خبر داد و خاطرنشان کرد: از این میزان واقعه ازدواج به ثبت رسیده ۵۹  مورد شهری و ۱۵۱ مورد روستایی بوده است.

وی با اشاره به کاهش ۲۱ درصدی واقعه ازدواج در این شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: از جمله مواردی که در کاهش ثبت ازدواج در این شهرستان تاثیرگذار بوده یکی مراجعه مردم به شهرستان‌های دیگر در مواقع ثبت ازدواج و دیگر اینکه که دفترخانه ۱۷ نیمبلوک به صورت پاره وقت و در هر هفته ۳ روز در این شهرستان مستقر است و از آنجایی که نیمبلوک زیرمجموعه قاین است لذا ازدواج‌های صورت گرفته و ثبت شده در این دفترخانه در لیست ازدواج‌های اداره ثبت احوال قاین ذکر می‌شود.

رئیس ثبت احوال زیرکوه همچنین با بیان اینکه ۲۷ واقعه طلاق در ۹ ماه نخست سال جاری در این شهرستان به ثبت رسیده که از این میزان ۱۰ مورد شهری و ۱۷ مورد روستایی بوده است گفت: واقعه طلاق در شهرستان زیرکوه نسبت به مشابه سال گذشته حدود ۳۰ درصد کاهش یافته است.

زنگویی با اشاره به اتمام مدت اعتبار کارت‌های شناسایی ملی قدیمی و جایگزینی آن با کارت‌های هوشمند ملی، از تمام شهروندان و همشهریان در شهرستان زیرکوه خواست تا در اسرع وقت نسبت به تعویض و دریافت کارت هوشمند ملی خود با طی کردن مراحل ثبت نام از طریق اداره ثبت احوال زیرکوه اقدام کنند.