آماده باش و هماهنگی دستگاه های اجرایی برای روزهای پایان سال

آماده باش و هماهنگی دستگاه های اجرایی برای روزهای پایان سال

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی بر آماده باش و هماهنگی دستگاه های اجرایی برای روزهای پایان سال تأکید نمود.


به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اخبارشرق ایران به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی؛ فرهادی با تأکید بر این موضوع در، جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان خاطرنشان کرد: با توجه به ایام پیش رو و حوادثی که معمولاً در انتهای سال و ابتدای بهار هر سال در استان مواجه هستیم، کلیه دستگاه‌های عضو ستاد، می بایست برنامه ریزی های لازم را جهت مقابله با حوادث احتمالی اعمال نمایند.
وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر وقوع طوفان، گرد و خاک، وزش باد شدید و یخبندان شبانه در اکثر نقاط استان طی روزهای آینده، آمادگی کامل دستگاه های خدمات رسان در این شرایط را خواستار شد.
معاون استاندار با بیان این که در همه امور، پیشگیری بهترین راهکار در کاهش سطح آسیب هاست، گفت: در زمینه این اخطاریه هواشناسی نیز، اتخاذ تدابیر  پیشگیرانه و اطلاع رسانی گسترده به جامعه هدف تحت تأثیر  از الزامات می باشد.
فرهادی متذکر شد: با عنایت به موج طوفان، گرد و خاک، سرما و یخبندان پیش رو، اطلاع رسانی کامل به کشاورزان، دامداران و  مرغداران، آسیب های احتمالی را کاهش می دهد.
وی ضمن تشکر از اقدامات اعضای ستاد در حادثه زلزله ۴/۶ ریشتری شهرستان فردوس، از هم استانی های عزیز خواست تا با اقدامات پیشگیرانه مناسب، خسارت های ناشی از حوادث را کاهش دهند.
شایان ذکر است؛ در انتهای این جلسه که با حضور کلیه اعضا برگزار شد، همه دستگاه‌های عضو ستاد، مکلف به اطلاع رسانی گسترده به جامعه هدف تحت تأثیر(مسافرین، کشاورزان، دامداران، عشایر، گلخانه داران، مرغداران و …. ) در سطح استان، درخصوص وقوع حوادث پیش بینی شده برای روز های آتی شدند .