آغاز ششمین دوره جشنواره ملی عکس بیرجند در قاب ایران؛

آغاز ششمین دوره جشنواره ملی عکس بیرجند در قاب ایران؛

رضا خالدی با اعلام این خبر افزود: تاکنون ۱۵۰ نفر در این جشنواره اعلام آمادگی کرده اند که ۵۰ عکاس بیرجندی و بقیه عکاسانی از اصفهان، تبریز، اردبیل، اراک، بندرعباس، یزد، مشهد و غیره هستند.
وی به شرکت چهار عکاس از ترکیه، قبرس و مالزی در جشنواره ملی عکس بیرجند در قاب ایران خبر داد و گفت: شرکت کنندگان جشنواره یاد شده با عکاسی در شهر، در کارگاه های آموزشی عکاسی و اردوی پایانی نیز شرکت می کنند.
وی به محورهای موضوعی جشنواره در سه بخش مناظر شهری، کارت پستال های شهری و انتخابات اشاره کرد و افزود: تمامی عکاسان آماتور و حرفه ای از سراسر ایران می توانند در این جشنواره شرکت کنند.
خالدی اظهار کرد: در بخش مناظر شهری عکس هایی در موضوعات بافت معماری جدید و قدیم، مناظر و چشم اندازهای شهری، میادین، بازار ها، کوچه و خیابان ها، مکان های زیارتی و توریستی، حضور مردم در شهر و تمامی نشانه ها و نمادهایی که مربوط به بیرجند است و به صورت مستقیم یا غیرمستقیم این شهر را معرفی می کند می توان به تصویر کشید.
وی در زمینه بخش کارت پستال های شهری نیز گفت: عکاسان می توانند پروژه های زیباسازی و عمرانی شهرداری، المان های شهری، زیباسازی فضای پارک ها و میادین شهری، جاذبه های گردشگری، اماکن مذهبی، تاریخی، و دست آوردهای اخیر شهرداری را به تصویر بکشند.
وی یادآور شد: تمام عکس هایی که به صورت مستند و بی واسطه جریان شور و اشتیاق مردم را در صحنه انتخابات بیرجند به تصویر بکشد به شرط تصویربرداری با گوشی همراه در بخش انتخابات گنجانده می شود، تصاویر این بخش از طریق ایجاد هشتگ( # aksebirjand) در محیط اینستاگرام به داوری راه پیدا می کند.
دبیر ششمین دوره جشنواره ملی عکس بیرجند در قاب ایران افزود: با داوری استانی و ملی هیات داوران، از سه نفر نخست بخش های مختلف جشنواره با اهدای تندیس جشنواره و جوایز نقدی به ترتیب ۱۴ میلیون ریال، ۱۲ میلیون ریال و ۱۰ میلیون ریال تجلیل به عمل می آید.
خالدی اضافه کرد: علاوه بر افراد برگزیده در سطح ملی، به سه عکاس برتر بیرجند نیز تندیس جشنواره و جوایز نقدی ۱۲ میلیون ریال، ۱۰ میلیون ریال و هشت میلیون ریال اهدا می شود.
وی با بیان اینکه نگاه مستند به شهر بیرجند هدف و روش اصلی این جشنواره است، عنوان کرد: هر عکاس می تواند حداکثر ۱۶ عکس برای بخش های مناظر شهری و کارت پستال ارسال کند.
وی یادآور شد: افتتاحیه ششمین دوره جشنواره ملی عکس بیرجند در قاب ایران شب گذشته آغاز شد، اختتامیه جشنواره نیز ۳۰ اردیبهشت ماه (شنبه) ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه در محل سالن علامه فرزان بیرجند برگزار خواهد شد.