آغاز ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:

آغاز ثبت نام کلاس اولی ها از اول خرداد

به گزارش خبرنگار خبر شرق عباس لامعی صبح امروز در نشست کمیته برنامه ریزی آموزش و پرورش استان؛ اظهار کرد: دستور العمل ثبت نام مدارس به مدیریت ها و ادارات استان ارسال شده است.

 

وی، با بیان این که ضروریست فرآیند ثبت نام از طریق سامانه های مربوطه انجام پذیرد، تصریح کرد: کلیه مدیران مدارس ابتدایی موظفند اطلاعات دانش آموزان به ویژه در پایه اول را حداكثر تا پایان تیرماه سال جاری در سامانه سناد، سنجش بدو ورود و سایر سامانه های مربوطه ثبت نمایند.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ثبت نام از کودکان ورودی پایه اول ابتدایی را مستلزم شرکت در برنامه سنجش بدو ورود دانست و تأکید کرد: سنجش کودکان بدو ورود به دبستان براساس نوبت دهی سامانه سناد انجام می شود.

 

دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، افزود: به منظورتحقق پوشش تحصیلی كامل، ثبت نام از افراد لازم التعلیم فاقد مدارک هویتی که از نظر سنی امکان تحصیل در نظام آموزش رسمی کشور را دارند، به استناد مصوبه هیات محترم وزیران با ارائه کارت حمایت تحصیلی صادره از فرمانداری ها صورت می پذیرد.

 

لامعی با بیان این که ثبت نام دانش آموزان پایه ي دهم بر اساس سیاست ها و ظرفیت هاي تعیین شده در شاخه ها و رشته ها ي مختلف انجام می شود، اضافه کرد: با توجه به انجام هدایت تحصیلی دانش آموزان در پایه ي نهم، ثبت نام دانش آموزان در پایه دهم منوط به ارائه ي نمون برگ هدایت تحصیلی همراه با سایر مدارك است .

 

رئیس ستاد نظارت بر ثبت نام مدارس استان، بر ثبت نام از هنرجویان هنرستان ها، بدون لحاظ محدوده جغرافیایی و بر اساس ضوابط مربوطه تآکید کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: ثبت نام کودکان بدو ورود به دبستان با نیازهای ویژه به دلیل شرایط، امكانات و ضرورت استفاده از نيروي متخصص، در مدارس عادی ممنوع است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، یاد آور شد: ثبت نام دانش آموزان کلیه پایه هاي تحصیلی درمدارس طبیعی دولتی بدون برگزاري آزمون ورودي، مصاحبه و  شرط نرخ صرفا بر اساس محدوده جغرافیایی مدارس صورت می پذیرد.

 

رئیس ستاد نظارت بر ثبت نام مدارس استان، با اشاره به شیوه پذیرش و ثبت نام دانش آموزان در مدارس غیر دولتی، شاهد و ایثارگران، نمونه دولتی، استعدادهای درخشان افزود: در مدارس غیر دولتی، نصب نرخ شهریه مصوب ابلاغی، به همراه رئوس کلیه فعالیت ها در محل ثبت نام و در معرض دید اولیا و مراجعین محترم الزامی است.

 

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، با بیان این که پرداخت هزینه هاي خدماتی کاملا اختیاری است، گفت: تعیین و دریافت هزینه های خدماتی از قبیل تغذیه بین روز، لباس متحد الشکل و ایاب وذهاب ، پس از تصويب  انجمن اولیا مربیان مدرسه و کسب موافقت اداره آموزش و پرورش، در زمان مقرر امکان پذیر خواهد بود.

 

دانش آموزان، اولیای محترم و مدیران مدارس می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ارزیابی عملکرد به آدرس  arzyabiamalkard.ir  مراجعه کنند.