آغاز به کار کمپین صادرات خرده فروشی صنایع دستی خراسان جنوبی؛

آغاز به کار کمپین صادرات خرده فروشی صنایع دستی خراسان جنوبی؛

کمپین تخصصی صادرات خرده فروشی صنایع دستی روز چهارشنبه با حضور فعالان صنایع دستی و صنعتگران خراسان جنوبی در بیرجند آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی در این مراسم افزود: کمپین تخصصی صادرات خرده فروشی صنایع دستی استان یکی از بسترهای مناسب برای توسعه صادرات صنایع دستی محسوب می شود.
حسین عباس زاده گفت: در همایش امروز که با حضور صنعتگرانی از سراسر استان برگزار شد، شیوه های بازاریابی الکترونیک و نحوه پست کردن کالا به سایر کشورها به صنعتگران آموزش داده می شود.
وی بیان کرد: در این کمپین شرکت های واسطه کار مدیریت، ساماندهی و آموزش به صنعتگر را در دستور کار خود قرار داده و به عنوان یکی از شرکت های واسطه بین ایران و ۱۲ کشور جهان است.
وی اظهار کرد: صنعتگران از طریق بازار الکترونیکی که با مشارکت اداره کل پست، اداره کل ارتباطات و دفتر امور اقتصادی استانداری فراهم شده می توانند کالاهای خود را در فضای اینترنت بارگذاری کنند.
وی با بیان اینکه این کمپین به نوعی زمینه ساز حرکت و توسعه صنایع دستی استان به بازارهای جهانی خواهد بود، افزود: تمامی فعالان صنایع دستی می توانند از این ظرفیت و پتانسیل بهره مند شوند.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان عنوان کرد: کمپین یاد شده با هدف خرده فروشی تمامی رشته های صنایع دستی استان یعنی کالاهای زیر ۸۰ تا ۱۰۰ دلار است.
عباس زاده یادآور شد: کمپین تخصصی صادرات خرده فروشی صنایع دستی به صورت دوره ای در تمامی استان ها برگزار شده و امروز خراسان جنوبی میزبان کمپین است.
وی بیان کرد: در قالب این کمپین اداره کل پست، فضایی را به صورت رایگان در اختیار صنعتگر قرار می دهد تا تصاویری از آثار خود را در این فضا بارگذاری کند و تجارت الکترونیک را به دست بگیرد.