آغازتوزیع شیر رایگان بین ۱۵۳هزار دانش آموز استان؛ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

آغازتوزیع شیر رایگان بین ۱۵۳هزار دانش آموز استان؛

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: از صبح امروز توزیع شیر رایگان در بین بیش از ۱۵۳ هزار دانش آموز دوره های مختلف تحصیلی و نو آموزان پیش دبستانی آغاز شد.

 عباس لامعی -مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی- صبح امروز با بیان این که مراسم نمادین توزیع شیر در آموزشگاه امام رضا(ع) شهرستان بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: پیش بینی می شود هفته ای چهار نوبت شیر پاستوریزه و استریلیزه در مدارس استان توزیع شود.

وی، با بیان این که در صورت تخصیص کامل اعتبارات ۵۰ نوبت شیر تا پایان سال تحصیلی بین دانش آموزان استان توزیع می شود، تصریح کرد: برای توزیع این تعداد نوبت شیر مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میالیون تومان مورد نیاز است.

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به تأمین شیر پاستوریزه مدارس از کارخانجات شیرپاستوریزه استان یادآور شد: برای تهیه شیر پاستوریزه مورد نیاز مدارس با ۴ کارخانه تولید شیر پاستوریزه استان و شیر استریلیزه به دلیل نبود کارخانه این فراورده در استان، با کارخانه شیر استریلیزه اراک قرارداد بسته شده است.

لامعی اضافه کرد: در مدارس شهرستان هایی که کارخانه شیر پاستوریزه دارند، شیر پاستوریزه و در مدارس روستایی و شهرستان هایی که فاقد کارخانه شیر پاستوریزه هستند شیر استریلیزه توزیع می شود.