آخرین اخبار از زلزله خراسان شمالی/ثبت ۲۴ پس لرزه؛

آخرین اخبار از زلزله خراسان شمالی/ثبت ۲۴ پس لرزه؛

زلزله ۵٫۷ ریشتری خراسان شمالی که شب گذشته رخ داد، تاکنون ۲ کشته و ۳۷۷ مجروح برجای گذاشته است.

به گزارش خبر شرق به نقل از ایسنا،‌ مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر در این باره گفت: تا کنون (ساعت ۹ صبح، ۲۴ اردیبهشت)؛ ۳۷۷ مصدوم زلزله خراسان شمالی خدمات امدادی لازم را دریافت کرده و ۵۷ تن بستری شده‌اند.
وی گفت: ۲۶ تن از مصدومان زلزله خراسان شمالی تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
وی با اشاره به ارائه گزارش عملکرد هلال‌احمر در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران خراسان شمالی، به دیدار خود با محمدرضا صالحی، استاندار خراسان شمالی اشاره و اظهار کرد: استاندار خراسان شمالی در این دیدار از سرعت عمل و هماهنگی بسیار خوب هلال‌احمر در لحظات ابتدایی زلزله و ارائه خدمات امدادی همزمان با انجام عملیات جست‌وجو و نجات اسکان اضطراری زلزله‌زدگان تقدیر و تشکر کرد.

کولیوند سرپرست اورژانس کشور نیز  بااشاره به عدم افزایش شمار قربانیان این حادثه، اظهار کرد: متاسفانه دو نفر  از روستای لنگر، خانم ۵۴ ساله و در روستای قره جه، دختر ۱۲ ساله  فوت شدند.

به گفته ، برق مناطق زلزله زده استان خراسان شمالی وصل شده و کلیه راههای سطح استان باز است و امداد رسانی با کمک نیروهای اورژانس و هلال احمر در حال انجام است.

ارایه خدمات سرپایی به ۱۵۰ نفر مجروحان از ساعات ابتدایی وقوع زلزله
دکتر افشین علیخانی، مدیرکل بهداشت و درمان جمعیت هلال احمر، در پی زلزله‌ای که شب گذشته در استان خراسان شمالی اتفاق افتاد، به ایسنا اظهارکرد: بر مبنای ارزیابی زیر ساخت‌های درمانی مناطق آسیب ندیده، به حدود ١٥٠ نفر از مجروحان خدمات سرپایی ارائه شد.
علیخانی در ادامه گفت: بر همین اساس هیچکدام از تیم‌های درمان اضطراری مستقر در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و گلستان که  به حالت آماده باش بودند، به منطقه آسیب دیده اعزام نشدند.
وی با تاکید بر ارائه خدمات امدادی به آسیب‌دیدگان، خاطرنشان کرد: از ساعات ابتدایی وقوع حادثه خدمات درمان اضطراری با توجه به نیاز آسیب‌دیدگان با اولویت خدمات بهداشت روان ارائه می‌شود.

براساس اعلام موسسه ژئوفیزیک، از شب گذشته تا کنون ۲۴  پس لرزه در منطقه ثبت شده است.