AFC: سردار آزمون، ستاره ای که ماندن در روسیه را به آرسنال و لیورپول ترجیح داد

AFC: سردار آزمون، ستاره ای که ماندن در روسیه را به آرسنال و لیورپول ترجیح داد

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به معرفی ستاره تیم ملی ایران یعنی سردار آزمون پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خبرشرق به نقل از ایسنا، سردار آزمون مهاجم جوان تیم ملی ایران این فرصت را دارد تا بتواند در جام جهانی فراتر از انتظار باشد و خود را به عنوان ستاره‌ای برای ایران نشان دهد.

این مهاجم ۲۳ ساله تاکنون موفق شده است ۲۳ گل برای ایران به ثمر برساند همین باعث شده تا آزمون در بین ۵ گلزن برتر تاریخ فوتبال ایران قرار گیرد. سرعت مثال زدنی و قدرت پا به توپ آزمون باعث شده است تا این مهاجم خود را به عنوان گزینه نخست ایران نشان دهد.

آزمون متولد شهر گنبد کاووس است و مثل خیلی‌ها در کودکی تصمیم گرفت تا والیبال بازی کند ولی رفته رفته تغییر مسیر داد و تصمیم گرفت تا فوتبالیست شود. او وارد آکادمی تیم سپاهان شد و در تیم‌های پایه فوتبال ایران نیز بازی کرد.

سردار آزمون در ادامه راهی لیگ روسیه شد و توانست در تیم روبین کازان بازی کند. این مهاجم البته پیشنهاداتی از تیم‌های آرسنال و لیورپول داشت ولی تصمیم گرفت در تیم روسی بماند.

کارلوس کی‌روش سرمربی ایران در سال ۲۰۱۵ به تمجید از این بازیکن پرداخت و عنوان کرد: آزمون تمام توانمندی‌های لازم برای پیشرفت و تبدیل شدن به بهترین بازیکن را در قاره آسیا دارد.