۸۱درصد از پرونده‌های کلانتری خراسان‌جنوبی به صلح و سازش ختم شد فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی:

۸۱درصد از پرونده‌های کلانتری خراسان‌جنوبی به صلح و سازش ختم شد

فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال ۸۱۴ مورد مراجعه به مراکز مشاوره نیروی انتظامی و ۱۰۰۰ مورد مراجعه به واحدهای مددکاری نیروی انتظامی داشته‌ایم که ۸۱ درصد از پرونده‌های کلانتری‌های استان با مراجعه به واحد مددکاری به صلح و سازی ختم شده است.

به گزارش پایگاه خبری نحلیلی خبرشرق به نقل ازایسنا منطقه خراسان‌جنوبی سردار مجید شجاع فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی امروز ۱۶ مردادماه در نشست خبری با گرامیداشت روز خبرنگار گفت: نقش خبرنگاران در ارتقاء احساس امنیت غیر قابل انکار است.

وی اظهار کرد: به خبرنگاری باید فراتر از یک شغل نگاه کرد و در حقیقت تنها کسانی در این حرفه باقی می‌مانند که عشق به مردم در وجود آنان باشد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: یکی از برنامه‌هایی که از ابتدای سال در نیروی انتظامی استان پی‌گیری شده موضوع تجمیع  فوریت‌های پلیسی در مرکز استان است به این معنا که تمامی تماس‌ها به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در مرحله اول به مرکز استان منتقل می‌شود.
شجاع با اشاره به اینکه سرعت انتقال اخبار و صحت رسیدگی و ارتقاء رضایت هم‌استانی‌ها از اهداف این تجمیع است ادامه داد: تماس‌ها با پلیس ۱۱۰ استان از ابتدای سال ۷۸ هزار مورد بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۵ درصد افزایش داشته است.
وی گفت: همچنین از ابتدای امسال ۱۵ تن انواع مخدر کشف شده و همچنین ۱۵ درصد افزایش کشف سلاح‌های غیر مجاز را داشته‌ایم و در حوزه جرایم خشن نیز متأسفانه ۲ فقره قتل و ۱۲ مورد تجاوز به عنف و ۴ مورد خودکشی در استان رخ داده است.
فرمانده نیروی خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش سرفت خودرو در استان و کشف ۵۹ دستگاه خودروی سرقتی از ابتدای امسال اظهار کرد: این موضوع هشداری است برای شهروندان که نسبت به امنیت خودروی شخصی خود توجه بیشتری داشته باشند و البته لازم به ذکر است که سرقت مغازه، سرقت از منازل و موتورسیکلت کاهش یافته است.
شجاع با بیان اینکه از ابتدای سال تا کنون دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر ۱۰ درصد افزایش داشته است، افزود: در حوزه انضباط اجتماعی نیز  اعمال قانون  از ابتدای سال نسبت به خودروهای متخلف ۷ درصد و توقیف موتورسیکلت‌های متخلف ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه افزایش داشته است و همچنین ۲۸۰ خودرو نیز خلافی بالای یک میلیون ریال داشته‌اند.
وی با اشاره به افزایش ۲۷ درصدی صدور گذرنامه از ابتدای امسال ادامه داد: همچنین از ابتدای سال از ۳۸۵ راننده مشکوک به اعتیاد و مصرف مشروبات الکلی تست گرفته شده که خوشبختانه تنها ۵ درصد مثبت بوده است.
فرمانده نیروی خراسان‌جنوبی با اشاره به افزایش ۲۸ درصدی تصدفات برون شهری و ۲۴ درصدی تصادفات درون شهری گفت: البته تعداد تصادفات فوتی یک درصد کاهش و تعداد مجروحان ۲۸ درصد افزایش داشته است.
شجاع با اشاره به برگزاری ۱۵۰ جلسه آگاه‌سازی در مساجد، ادارات و.. از ابتدای سال گفت: همچنین در همین مدت ۳۵ نمایشگاه مرتبط با آسیب‌های اجتماعی در نقاط مختلف استان برگزار کرده و ۱۷ مورد عقد تفاهم نامه با دستگاه‌های مختلف بسته‌ایم.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال ۸۱۴ مورد مراجعه به مراکز مشاوره نیروی انتظامی و ۱۰۰۰ مورد مراجعه به واحدهای مددکاری نیروی انتظامی داشته‌ایم که ۸۱ درصد از پرونده های کلانتری‌های استان با مراجعه به واحد مددکاری به صلح و سازی ختم شده است.
فرمانده نیروی خراسان‌جنوبی بیان کرد: در حوزه برگزاری کنسرت‌ها باید به این نکته اشاره کرد که ما به هیچ عنوان خارج از ضوابط عمل نمی‌کنیم،  بحث محتوای کنسرت‌ها با فرهنگ و ارشاد است اما مکان باید مورد تأیید نیروی انتظامی باشد چرا که امنیت مردم برای ما حائز اهمیت است.
شجاع با اشاره به نهضت قران‌آموزی و فعالیت‌های نیروی انتظامی در این حوزه یادآور شد: سال گذشته در آزمون حفظ قرآن نیروی انتظامی ۵۱۵ نفر شرکت کردند که ۳۸۳ نفر در آزمون قبول شده و به جمع حافظان نیروی انتظامی افزوده شد.


انتها پیام