۶۰۰ پروژه آموزشی با صرف ۷۰ میلیارد تومان در زمان دولت یازدهم در خراسان جنوبی به بهره برداری رسیده است؛ در دهه فجر اعلام شد:

۶۰۰ پروژه آموزشی با صرف ۷۰ میلیارد تومان در زمان دولت یازدهم در خراسان جنوبی به بهره برداری رسیده است؛

به گزارش پایکاه خبری تحلیلی خبر شرق، محمد زمانی، روز پنجشنبه در همایش خیران مدرسه ساز شهرستان بشرویه افزود: خیران مدرسه ساز و مدرسه یار در طرح توسعه فضای آموزشی سهم قابل توجهی دارند.
وی ادامه داد: همت والای خیران مدرسه ساز موجب بالندگی نظام آموزش و پرورش و در نتیجه تربیت فرزندانی آگاه و متعهد برای فردای این مرز و بوم می شود.
زمانی اظهار کرد: با بررسی کلی در عرصه بین المللی برای یک انسان بالنده سه شاخص مهم طول عمر، برخورداری از علم و دانایی و آمادگی برای داشتن زندگی خردمندانه، مطرح است.
وی اضافه کرد: با فراهم آمدن این شاخصه های مهم در افراد، دیگر مسایل نیز تحت تاثیر قرار می گیرد و مشکل و کاستی های پیش رو به راحتی قابل رفع است.
زمانی تاکید کرد: افراد نیک اندیش که در عرصه آموزش و پرورش قدم گذاشته و به یاری سیستم آموزشی شتافته اند نقش مهمی در بالندگی علمی و ساختن آینده جامعه اسلامی دارند.
به گزارش خبر شرق، وی نیروی انسانی، محتوای آموزشی و فضای فیزیکی را سه بعد مهم برای پیشرفت در نظام آموزش و پرورش دانست و افزود: با توجه به مشکل اقتصادی که چند سال گذشته وجود داشت با این وجود خیران هیچگاه نظام آموزشی را از یاد نبردند.
زمانی گفت: از ابتدای سال ۹۵تاکنون بیش از ۱۵ هزار متر مربع فضای آموزشی در قالب ۱۰۹ کلاس درس با حدود ۸۰ میلیارد ریال هزینه ساخته شد که می توان گفت نیمی از این هزینه ها توسط خیران پرداخت شده است.
وی خیران شهرستان بشرویه را پیشتاز در امر مدرسه سازی و مدرسه یاری در استان یاد کرد و ادامه داد: این موضوع ریشه در معرفت و شناخت این افراد نسبت به رسالت مهم کمک به همنوعان و بالندگی و پویایی نسل جدید دارد.