۶ باور غلط در ارتباط با باتری های گوشی؛

۶ باور غلط در ارتباط با باتری های گوشی؛

تا به حال به بحث‌های زیادی در ارتباط با گوشی‌های هوشمند پرداخته‌ایم. از بخش‌های نرم افزاری رفته تا رفع بسیاری از مشکلات و غیره مربوط به این دستگاه‌های دوست داشتنی. درست است ما از واژه دوست داشتنی برای گوشی‌های هوشمند استفاده کردیم؛ اما آن‌ها همیشه دوست داشتنی نیستند. به عنوان مثال وقتی که زمان میل کردن ناهار گوشی خود را شارژ می‌کنید و تنها چند ساعت بعد شارژ دستگاه شما خالی می‌شود، آن‌ها دیگر همان گوشی‌های دوست داشتنی نیستند.
بدون شک هرکسی تا به حال چنینی چیزی را تجربه کرده و جای تعجب نیست اگر کسی با عمر کم باتری گوشی خود روبه رو شود. در گذشته به موارد زیادی اشاره کردیم که همگی به شما کمک می‌کنند تا عمر باتری گوشی خود را افزایش دهید. اما در این بین باورهای غلطی وجود دارند که همگی ادعا می‌کنند برای داشتن باتری قدرتمندتر باید به آن‌ها توجه کنید. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی این ۶ باور بپردازیم. در ادامه همراه ما باشید.
۱ – رها کردن گوشی در تمام طول شب در شارژ می‌تواند چیز بدی برای گوشی شما باشد

باتری گوشی‌های هوشمند

باتری گوشی‌های هوشمند

Overcharging (اُورشارژینگ) کلمه آشنایی است که شاید بارها آن را شنیده باشیم. ذهنیتی وجود دارد که اگر شما گوشی هوشمند خود را پس از ۱۰۰ درصد شدن شارژ آن از شارژر جدا نکنید، می‌تواند ظرفیت باتری دستگاه شما را کاهش دهد. این درست است که چنین چیزی برای باتری دستگاه شما مضر خواهد بود، اما منجر به کاهش ظرفیت باتری نمی‌شود.
هرچند که دستگاه‌های مدرن راهی برای کنترل عدم اورشارژینگ دارند، اما رها کردن دستگاه‌های حاوی باتری لیتیوم یونی برای مدت طولانی در شارژ می‌تواند موجب بیش از حد گرم شدن دستگاه شما شود. این تنها دلیلی است که موجب می‌شود شما از انجام این کار صرف نظر کنید و دستگاه خود را پس از ۱۰۰ درصد شدن شارژ باتری آن از شارژر جدا کنید.

۲ – پس از هر بار شارژ باید تا خاموش شدن دستگاه از آن استفاده کنید
بسیاری از افراد بر این باورند که باید پس از هر بار شارژ کردن گوشی خود از آن تا تمام شدن میزان شارژ استفاده کنید تا دستگاه شما خاموش شود. این قضیه می‌تواند منجر به کاهش عمر باتری دستگاه شما شود. هرچند که باتری‌های مدرن دارای یک چرخه مدرن هستند و پس از چند سال استفاده از ظرفیت آن ها کاسته خواهد شد، اما با انجام این کار شما به جلو افتادن آن چرخه کمک خواهید کرد.

۳ – همیشه باید از شارژر مخصوص گوشی خود استفاده کنید

باتری گوشی‌های هوشمند

باتری گوشی‌های هوشمند

این باور یکی از رایج ترین باورهای غلطی است که کاربران گوشی‌های هوشمند همیشه به آن توجه می‌کنند. هرچند که خوب است شما از باتری‌هایی با برند دستگاه خود استفاده کنید، اما قبولاندن چنین باور غلطی به مصرف کنندگان تنها برای به فروش رفتن محصولات و لوازم جانبی‌های شرکت‌های مختلف است. امروزه دیگر تمامی شارژرها از درگاه‌های رایجی مانند میکرو USB استفاده می‌کنند بنابر این با شارژر هر محصولی می‌توانید دستگاه خود را شارژ کنید. مگر آنکه دستگاه شما حاوی یک درگاه غیر رایج مانند درگاه USB نوع C باشد که در آن صورت باید یک شارژر با چنین مشخصاتی تهیه کنید.

۴ – هیچ‌گاه از تلفن خود در هنگام شارژ استفاده نکنید

 

باتری گوشی‌های هوشمند

باتری گوشی‌های هوشمند

کسانی که با تکنولوژی رابطه کمتری دارند همواره باور دارند که استفاده از یک گوشی در حال شارژ می‌تواند موجب آتش سوز و یا برق گرفتگی شما شود. باید بدانید که داخل گوشی بسیار پیچیده تر از آن چیزی است که شما فکر می‌کنید. بدون هیچ نگرانی از دستگاه در حال شارژ خود استفاده کنید چرا که هیچ خطری شما را تحدید نمی‌کند.

۵ – قدرت باتری خود را همیشه با استفاده از بستن اپلیکیشن‌ها زیادتر کنید

باتری گوشی‌های هوشمند

باتری گوشی‌های هوشمند

اپلیکیشن‌هایی که ادعا می‌کنند با متوقف کردن ابزارهای در حال اجرا به قدرت .گوشی شما می‌افزایند دروغی بیش نیستند و آن‌ها صرفاً جز کسب درامد سازندگانشان و همچنین ضرر رساندن به دستگاه شما هیچ سود دیگری ندارند.

۶ – غیرفعال کردن سرویس‌هایی مانند بلوتوث و مکان یاب به افزایش عمر باتری کمک می‌کند

باتری گوشی‌های هوشمند

باتری گوشی‌های هوشمند

این قضیه هم یکی دیگر از باورهای غلط است که در ارتباط با باتری دستگاه‌های هوشمند وجود دارد. روشن گذاشتن سرویس‌های بلوتوث و امثال آن می‌توانند مانند یک خون آشام باتری دستگاه شما را بمکند.  باید بدانید که دستگاه‌های مدرن طوری طراحی شده اند که حتی اگر شما آن را با روشن بودن تمامی سرویس‌ها نیز رها کنید، هیچ اشکالی برای آن‌ها به وجود نیامده و دستگاه قادر به کنترل آن‌ها است.